Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

22 Haziran 2011, Çarşamba 13:15

Abbott Türkiye çalışanları, Yalova Triatlonu’nda Romatoloji hastaları için yarıştı

Abbott, romatolojik hastalıkların erken teşhisine ve romatizmal hastalıklar ile ilgili farkındalığın artırılmasına destek olmak üzere, çalışanlarından oluşan bir ekip ile Yalova Speed Triatlonu’na katıldı. Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen Yalova Triatlonu 19 Haziran 2011 Pazar günü gerçekleşti.

Abbott ekibinde; Genel Müdür Dr. Emin Fadıllıoğlu, İş Geliştirme Müdürü Sertaç Uysal, Kredi Kontrol Sorumlusu Gökhan Zengin, Ticari Müdürü Özgür Uzun, Satış Analisti Mehmet Oğuz ve Finans Analisti Engin Yaldız yer aldı.

Yarış sonrası Abbott Genel Müdürü Dr. Emin Fadıllıoğlu, “Çalışma arkadaşları ile birlikte böyle anlamlı bir projede yer almanın heyecan verici olduğunu” belirtti. Fadıllıoğlu sözlerine şöyle devam etti;

“Bu yarışlarda yer almamızın spor ve sağlığa gösterdiğimiz önem dışında aslında çok önemli ve değerli bir misyonu var: Sosyal sorumluluk anlayışımız.

Bugün onbinlerce Romatoid Artrit ve Ankilozan Spondilit’li hasta teşhisi konamadığı ya da gerekli tedaviyi alamadığı için; kendi yaşam potansiyellerine ulaşamadan yaşıyor. Bu nedenle, katılımcılar olarak biz; hem kendi sınırlarımızı, hem de romatoloji hastalarının hissedemedikleri sınırlarını genişletmek için triatlona katıldık. Triatlon ekibimize, bu ruhu yaşatmada öncülük ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum.”

Ulusal Müsabaka statüsündeki yarı olimpik yarışmada oluşturulan kaynakla Abbott Türkiye’nin katkıları ile daha önce Gaziantep’te kurulan kliniğe sağlanan katkı devam edecek ve varolan erken artrit kliniklerine Antalya’da bir yenisi eklenecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul İl Özel İdaresi’nden sosyal sorumluluk projesi

Zihinsel engellileri toplumun bir parçası yapmayı hedefleyen İstanbul İl Özel İdaresi, 3 milyon TL'lik bir yatırımla Zeytinburnu Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon...

Kapat