Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

22 Haziran 2011, Çarşamba 12:50

İstanbul İl Özel İdaresi’nden sosyal sorumluluk projesi

İstanbul İl Özel İdaresi, ailelerinin yanında olamayan, bakıma ve korunmaya muhtaç çocuklar için Zeytinburnu Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’ni inşa ediyor. Yaklaşık 3 milyon TL’lik yatırımla 3 bin 200 metrekarelik bir alan üzerinde kurulacak merkez, başta Zeytinburnu olmak üzere İstanbul’da önemli bir ihtiyacı karşılayacak.

Zihinsel engellileri toplumun bir parçası yapmayı hedefleyen merkezde yönetim binası, konferans salonu, çok amaçlı eğitim salonu ile hidroterapi havuzu olacak. Özel teknikler ışığında inşa edilecek hidroterapi havuzunda, zihinsel engelli çocukların su içerisinde fizik tedavileri gerçekleştirilecek.

Modern mimariyle dizayn edilen Zeytinburnu Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde ayrıca çocuklara ev ortamı sağlayacak dört “yaşam birimi” bulunuyor. Her biri 12 çocuğa hizmet verecek yaşam birimlerinde zihinsel engellilere çağdaş bakım olanakları sunulacak. 18 araçlık otoparka sahip olacak yaşam merkezinde 27 adet oda sayısı bulunuyor. Merkezin Eylül 2011’de tamamlanması planlanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni bir çalışmaya göre kazayağı kırışıklıklarında Dysport, Botox’a göre daha iyi sonuç veriyor

Archives of Facial Plastic Surgery'de dün yayınlanan makalede araştırmacılar, kazayağı kırışıklıklarında kullanılan Dysport'un (abobotulinumtoksin A), Botox'a (onabotulinumtoxin A) oranla daha...

Kapat