Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Ekim 2011, Salı 14:40

Abbott, “Science” dergisi tarafından “En İyi İşverenler” arasında gösterildi

Abbott, Science dergisinin “2011 Top Biopharma Employers” anketinde en iyi 20 işveren arasında gösterildi.

Anket, biyoteknoloji, biyofarma, ilaç ve ilgili sektörlerdeki en iyi işverenlerin özelliklerini saptamak ve bu sektörlerde en iyi 20 işvereni belirlemek amacıyla çalışanlar arasında yapılıyor. Web tabanlı ankete katılanlardan; şirketleri finansal güç, değişime kolay uyum sağlama ve araştırmaya dayalı bir ortam da dahil, 23 özelliğe dayanarak değerlendirmeleri isteniyor. Derginin ticari ofisinin görevlendirdiği bağımsız bir araştırma şirketi tarafından belirlenen sıralama Science’ın 7 Ekim 2011 tarihli sayısında yer alacak.

Abbott’un İlaç, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Abbott Bilimsel Yönetim Kurulu Başkanı Dr. John Leonard,

“Başarısı bilim adamlarına dayanan bir sağlık kuruluşu olarak, Science dergisinin en iyi işverenler listesinde yer almaktan onur duyuyoruz. Gücünü çeşitliliğinden ve yaratıcılığından alan, dünya genelinde hastalar için anlamlı sonuçlar üretmek üzere yenilikçi düşünceyi teşvik edip ödüllendiren bir bilimsel organizasyon kurmak için çok çalıştık.”

dedi. Yapılan ankette Abbott’un en iyi üç özelliği “Yüksek öneme sahip, kaliteli araştırmalar yürütmek, sosyal sorumluluk üstlenmek ve çalışanlarına saygı göstermek” olarak ortaya çıktı.

Abbott’ta eğitim, mentorluk, sosyal ağ grupları ve gelişim programları aracılığıyla çalışanlara başarılı olma, kariyerlerine önderlik edip büyüme fırsatları veriliyor. Abbott’taki bilim adamları Başkan ödülleri, patent/mucit ödülleri ve şirketin en seçkin bilim adamlarıyla mühendislerini takdir etmek üzere 1985’de kurulan prestijli Volwiler Society’ye katılma yollarıyla ödüllendiriliyor.

Adını uluslararası üne sahip bilim adamı ve eski Abbott Başkanı Dr. Ernest H. Volwiler’dan alan topluluk, profesyonel büyümeyi teşvik ederek Abbott’un sahip olduğu bilimsel yenilikçiliği özendirme, takdir etme ve sergileme amacı taşıyor. Volwiler Society, her yıl Abbott’ta, kendi bilimsel alanlarına anlamlı katkılarda bulunmuş bilim adamlarına ve takımlara “Olağandışı Araştırma” ödülleri veriyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Acıbadem Sağlık Grubu 20 yaşında

Koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmeti verdiği yolculuğuna 1991’de Kadıköy Hastanesi’nde başlayan Acıbadem Sağlık Grubu, 20 yıl içerisinde 13 hastane ve...

Kapat