Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Ekim 2012, Salı 14:27

Abbott, Dow Jones Süreklilik Endeksinde üst üste sekizinci kez yer aldı

Abbott üst üste sekizinci kez hem öncü yurttaşlık performansının takdir edildiği Dow Jones Dünya Süreklilik Endeksi hem de Kuzey Amerika İndeksi’nde yer aldı.

Prestijli Dow Jones Süreklilik Endeksi (DJSI), her sektörden öncü şirketleri, sorumlu ekonomik, çevresel ve sosyal performanslarından dolayı takdir ediyor. Endeksin bir üyesi olan Abbott, süreklilik bakımından tüm dünyada en büyük 2 bin 500 şirket arasında ilk 300 içinde yer alıyor. Sektöründe, hem Kuzey Amerika hem de Dünya Endekslerinde listelenen ABD merkezli iki şirketten biri olan Abbott’un genel %76’lık puanı, sektörün ortalama %48’lik puanının önemli ölçüde üstünde yer alıyor.

Abbott, Küresel Yurttaşlık ve Politika bölümünden sorumlu başkan yardımcısı Katherine Pickus,

“Firmalar bugün ticari faaliyetlerini güçlendirirken aynı zamanda yeni ve yenilikçi yollarla temel yeteneklerini ve uzmanlıklarını kullanarak kritik toplumsal konulara çözüm üretilmesine yardımcı olabilir. Dow Jones Süreklilik Endeksi tarafından üst üste sekizinci kez takdir edilmemiz, bize çabalarımızı diğer öncü şirketlerle kıyaslamamızda yardımcı oluyor. Ayrıca şirketimiz ve çalışanlarımıza dünya çapında yaşam seviyelerinin yükseltilmesine yardımcı olmak için yeni fırsatları takip etmeye devam etme konusunda ilham veriyor.”

şeklinde konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MEMEDER, tüm İstanbulluları “çek pembeyi” etkinliğine davet ediyor

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü ve Sapphire İstanbul meme kanserinde erken tanıya dikkat çekmek için 20 Ekim akşamı saat...

Kapat