Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Ağustos 2013, Salı 13:39

50 kişi doktora saldırdı

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Kliniği’nde görevli 4 hekime birden farklı olaylarda şiddet uygulanması yine hekimlerin tepkisini çekti. İstanbul Tabip Odası bu olayı protesto etmeye hazırlanırken bir şiddet haberi de Hakkari Yüksekova’dan geldi.

Hakkari Yüksekova Devlet Hastanesi’nde yine bir kadın doğum uzmanı doktoru hasta yakınları tarafından ağır şekilde darp edildi. 40-50 kişilik bir grubun saldırısına uğrayan doktor, ağır yaralanarak yoğun bakıma kaldırıldı. Hayati tehlikesi devam eden doktorun durumu, iyiye gitse de ciddiyetini koruyor.

Hürriyet’in haberine göre; hastaneden yapılan açıklamaya göre dün normal doğum sırasında amniyotik sıvı embolisi olduğu tahmin edilen bir hastanın hayatını kaybetmesi üzerine aileden tepki geldi. Hastane yetkilileri aileyle görüşerek adli süreci başlatmalarını istedi ve otopsi ile ölüm sebebinin net olarak anlaşılacağını belirtti. Ancak ailenin bazı bireyleri durumu kabullenemeyerek Cumhuriyet Savcısına ifade veren doktoru, hastane çıkışında darp etti. Büyük bir grubun saldırısına uğrayan doktor S.P.’nin tedavisi hala yoğun bakımda devam ediyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Akciğer kanserinde yeni tedavi umudu

Araştırmacılar meme kanserinin tedavisinde kullanılan ilaçların, akciğer kanseriyle mücadele etmek için de kullanılabileceğini düşünüyor. Büyük hücreli akciğer kanseri (NSCLC), dünyada en...

Kapat