Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Ağustos 2011, Cuma 14:17

2011 Orman Yılında “Roche Ormanı”

Çevreyi korumaya yönelik faaliyetlere katkı sağlayan Roche Türkiye, hızla azalan ormanlık alanlarımıza önemli bir destek veriyor. “Gelecek kuşaklar orman yok demesin ” sloganıyla 1995 yılından bugüne kadar 8 milyon fidanı doğaya kazandıran Ege Orman Vakfı ile işbirliği gerçekleştiren Roche, “Dünya Orman Yılı” olan 2011’de İzmir’e iki ormanlık alan kazandırıyor.

Sera gazlarının iklim değişikliğine yol açması bilinciyle karbon ayak izini azaltmak için çalışmalar yürüten Roche , bu kapsamda önemli bir adım daha atarak İzmir Seferihisar-Kavakdere mevkiinde 6 bin 600 fidanlık “Roche Çalışanları Korusu” ve 10 bin fidanlık “Roche Ormanı” oluşturuyor.

Tüm faaliyetlerinde sürdürülebilirlik ilkelerini gözeten Roche’un daha yeşil bir Türkiye için attığı bu önemli adımın, 2011 yılının Dünya Orman Yılı olması nedeniyle daha da büyük anlam kazandığını belirten Roche Kurumsal İlişkiler Direktörü Kamil Işıldak, firma tarafından yayınlanan basın duyurusunda;

“Sosyal sorumluluklarının bilincinde bir şirket olarak, toplumsal değer yaratmayı önemseyen bir sürdürülebilirlik anlayışımız var. Daha sağlıklı bir gelecek ve toplum için çalışıyoruz, ayrıca sürdürülebilir doğal çevre bilinciyle faaliyetlerimizin çevreye olan etkisini ölçmeye çalışıyoruz. Yenilenebilir enerjiyi tercih ettiğimiz gibi, ortaya çıkardığımız enerji tüketimini azaltacak ciddi aksiyonlar gerçekleştiriyoruz. Böylece karbon ayak izimizi de azaltmış oluyoruz. Ege Orman Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz, çalışanlarımızı ve paydaşlarımızı dahil ettiğimiz bu projeyle 2009 yılında yangına maruz kalan İzmir Seferihisar bölgesinin tekrar yeşillendirilmesine katkı sağlamayı amaçladık.”

ifadesini kullanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İngiltere’de bir ağrı kesicinin paketlerinden antipsikotik tabletlerin çıkması akılları karıştırdı

Nurofen Plus'ın kutuları içerisinden antipsikotik bir ilaç olan Seroquel XL'e ait tabletlerin çıkması İngiltere'de akılları karıştırdı. Üretici firmalar sabotaj ihtimali...

Kapat