Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Ekim 2011, Perşembe 17:38

2. MMOF Kongresi 17-20 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenleniyor

2. Akdeniz Çok Disiplinli Onkoloji Forumu (Mediterranean Multidisciplinary Oncology Forum, MMOF) Kongresi 17-20 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul Ceylan InterContinental Otel’de düzenleniyor. Türk ve Yunan onkologlarının ortaklaşa kurduğu MMOF’nin amacı, Akdeniz ülkeleri arasında onkoloji alanında işbirliği yapmak ve Akdeniz ülkelerindeki onkologların çalışmalarını duyurabilmek için bir platform sağlamak.

Bu amaçla organizasyon tarafından 2 yılda bir kongre düzenlenmesi hedeflenmiş. Planlanan kongrelerin ilki de 2009 yılında Atina’da gerçekleşmiş. Başarılı geçen bu kongrenin ardından Kasım ayında İstanbul’da gerçekleşecek ikinci kongrenin, kanser ile ilgili tüm hekimleri ilgilendiren, multidisipliner niteliğiyle çok önemli bir platform olacağı belirtiliyor.

Yunanistan, Türkiye, Amerika, Mısır, Almanya ve İtalya gibi çeşitli ülkelerden 122 panelistin katılacağı kongrede çok disiplinli olarak yeni tedavi modelleri tartışılacak, yeni geliştirilen ve kullanıma giren ilaçlar hakkında bilgiler aktarılacak, bu çalışmaları gerçekleştiren araştırmacılar tarafından konferanslar verilecek.

Kongrenin başkanlığını MMOF Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Onat üstlenirken, Bilimsel Komite Başkanlığını Prof. Dr. Nil Mandel, Genel Sekreterliğini ise Prof. Dr. Gökhan Demir yürütüyor. MMOF yetkilileri tarafından, bilimsel programın ve konuşmacıları titizlikle seçildiği kongrenin, özellikle Akdeniz bölgesinde sık görülen kanserlere öncelik verilerek onkolojideki güncel gelişmeleri kapsayacağı ifade ediliyor.

Ana sponsorların Roche Türkiye ve Merck Serono olduğu kongreye ayrıca; Abbott, Arome, Anadolu Sağlık Merkezi, Eczacıbaşı, Bayer, Bristol-Myers Squibb, GlaxoSmithKline, Janssen Cilag, Lilly, Novartis, Onko Koçsel, Pfizer, TEVA ve Actavis’de destek sağlıyor.

Kongre hakkında detaylı bilgiye etkinliğin resmi internet sitesi mmof2011istanbul.org üzerinden ulaşmak mümkün.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İnovita Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri İstanbul İşbirliği Platformu kuruldu

Platform, İstanbul'u yaşam bilimleri ve teknolojilerinde bölgesel bir üs ve cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyor.

Kapat