Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Haziran 2012, Pazartesi 19:48

Roche çalışanları, yardıma muhtaç çocuklar için 3. kez yürüdü

Roche İlaç Grubu‘nun Türkiye’de iki ayrı şirketi olan Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanları, 15 Haziran’da “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesinde bir araya gelerek çocuklara dönük yardım kampanyalarına katkıda bulundukları bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Dünya çapındaki Roche çalışanlarının gönüllü katılımı ile 2003 yılından beri hayata geçirilen projeye Roche Türkiye 3. kez katıldı ve İstanbul, Emirgan Korusu’nda yaptıkları yürüyüşle kampanyaya destek verdi.

Roche Türkiye İlaç ve Diagnostik çalışanları, gerçekleştirdikleri yürüyüş kapsamında topladıkları yardımlar ile UNICEF Türkiye’nin, “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi” projesine bağışta bulundular. Bunun yanı sıra Roche’un küresel olarak desteklediği, Malavi’de AIDS sebebiyle ailesini kaybeden çocuklara yönelik yardım programına da katkı sağladılar.

UNICEF Türkiye yetkilileri ve Roche çalışanlarının katılımı ile Emirgan Korusu’nun ana girişinden başlayarak Koru içindeki Beyaz Köşk’te son bulan yürüyüş kapsamında toplanan bağışlar, hem Türkiye’de hem Afrika’da ihtiyacı olan çocuklara aydınlık bir gelecek sunmak için büyük önem taşıyor.

Roche çalışanları, yardıma muhtaç çocuklar için 3. kez yürüdü

Bu yılki yürüyüşe, tüm dünyada Roche’un faaliyet gösterdiği 52 farklı ülkede, 113 ayrı noktada, 20 bini aşkın Roche çalışanı katıldı. “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi kapsamında 2003 yılındaki ilk yürüyüşten beri, toplam 95 bin Roche çalışanı yardım için yürüdü ve Malavi’deki öksüz ve yetim 15 bin çocuğa destek olmak amacıyla devam eden kampanyaya 8 milyon İsviçre Frangı’nın üzerinde katkı sağladı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Galatasaray Üniversitesi ve Novomed360’dan “Sağlık Sistemleri Yönetimi Sertifika Programı”

Program tüm doktorlara, medikal direktörlere, ilaç endüstrisi çalışanları ve yöneticileri ile bu sektörde yer almak isteyenlere fırsat yaratıyor.

Kapat