Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Ekim 2012, Salı 14:02

MEMEDER, tüm İstanbulluları “çek pembeyi” etkinliğine davet ediyor

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), her sene Ekim ayı boyunca başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunu meme kanserinde erken tanının önemi konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan ilgi çekici etkinlikler gerçekleştiriyor. “Meme Kanseri Bilinçlendirme” ayı etkinlikleri kapsamında bu sene İstanbul’un üç önemli yapısı kadınlar için pembe renkle ışıklandırılacak.

Gerçekleştirilecek bilinçlendirme kampanyasına destek olmak isteyenler, 20 Ekim akşamı saat 20:00’de pembe renge dönüşecek olan 3 yapının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşarak desteklerini gösterebilecek. İstanbul’da yaşayanlar saat 19:15’ten itibaren pembe renge dönüşecek olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü, Boğaziçi Köprüsü’nü ve saat tam 20:00’de pembe olacak olan Sapphire İstanbul binasının fotoğraflarını çekerek Twitter’da ve Facebook’ta “cekpembeyi” başlığı altında paylaşabilecek. İstanbul dışında yaşayanlar ise kampanyaya kendilerine ait bir pembe eşyalarının fotoğrafını çekip yollayarak katılabilecek. Aynı zamanda çekilen resimleri [email protected] adresine de yollayarak “Pembe Destek” afişinin oluşumuna katkıda bulunabilecekler.

MEMEDER, 20 Ekim tarihindeki etkinliği “Çek Pembeyi” konseptli bir davet ile karşılayacak. Boğaziçi Köprüsü’nün en güzel görüntülendiği mekânlardan biri olan Ortaköy Radisson Cruise Lounge Bar’da gerçekleşecek olan kokteylde davetliler Boğaziçi Köprüsü’nün pembeye dönüşmesine aynı anda şahit olup resimlerini çekecekler.

Ünlü kozmetik firmalarından kampanyaya özel ürünler

MEMEDER’in ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “Çek Pembeyi” davetinde, Meme Kanseri Kampanyası’nın 20. yılını kutlayan Estèe Lauder Şirketleri; bu yıl da Aveda, Estèe Lauder, Clinique, Darphin, DKNY, Lamer markalarının özel ürünlerinden elde edilen gelirin %10’unu MEMEDER’e bağışlayacak. Gecede Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz temsili bağış çekini Prof. Dr. Vahit Özmen’e teslim edecek. Ayrıca geceye katılan davetlilere kampanya için özel tasarlanan ürünlerden biri olan ve ekim ayı boyunca seçkin eczanelerde satışı gerçekleşecek Darphin Hydraskin Serum hediye edilecek.

Prof. Dr. Vahit Özmen tarafından değerli MEMEDER başkanlarına katkılarından ötürü plaketlerin sunulacağı geceye ünlü modacı Arzu Kaprol da konuk olacak. Kaprol bu sene MEMEDER için özel olarak tasarladığı silikon pembe kurdelelerini gecede tanıtacak.

MEMEDER, tüm İstanbulluları 'çek pembeyi' etkinliğine davet ediyor

MEMEDER Başkanı Oya Kösemen, bilinçlenmenin önemine dikkat çekerek;

“Meme kanseri ile mücadelede tek bir kadının dahi yaşam süresinin uzaması ve kalitesinin artması çok önemli. Bu nedenle erken teşhis ve tarama çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Derneğimize aktarılacak her türlü maddi ve manevi destek çok değerli. Bizlere kişisel çabaları ile destek vermek isteyenleri de MEMEDER’e üye olmaya ve bu sesi büyütmeye davet ediyoruz. Farkında olduğumuzu ifade de etmeliyiz.”

dedi. Kösemen herkesi “çekpembeyi” etkinliğine Twitter, Facebook ve e-posta aracılığı ile destek olmaya çağırdı.

Kadınlarda en sık görülen ölüm nedeni

2030 yılında kanserin tüm dünyada en sık görülen ve en fazla ölüm nedeni olan hastalık olacağını belirten MEMEDER kurucusu Prof. Dr. Vahit Özmen ise kadınlarda en sık görülen ölüm nedeni olan meme kanserinde erken teşhisin büyük önem taşıdığını belirtti. Meme kanserinde erken tanının, kadınların sağlıklı yaşamalarını ve memelerinin korunmasını sağladığını dile getiren Prof Dr. Vahit Özmen şunları söyledi:

“2007 yılında kurduğumuz MEMEDER ile meme sağlığı konusunda toplumu bilinçlendirmek, yaşam kalitesi ve süresini uzatmak, bilimsel proje ve sosyal etkinliklerle ülke tıbbına ve insanına özellikle de kadınlarımıza hizmet götürmeyi amaçlıyoruz. 2008’de pilot bölge olarak seçtiğimiz Bahçeşehir’de başlatmış olduğumuz ‘Meme Kanseri Erken Tanı ve Tarama Projesi’ni; Başakşehir Belediyesi, Roche, Kamil Koç, Polaris ve Goldaş desteği ile sürdürüyoruz. Amacımız ülkemiz kadınının meme sağlığı sorununu ve yürütülecek en etkin korunma yaklaşımını ortaya çıkarabilmek ve sağlık otoritelerine Türkiye’de ilk kez yürütülmekte olan on yıllık bu çalışmanın bulgularını sunmak. Herkesi meme kanserinden korunma için el-ele vermeye davet ediyorum.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Springer’in İstanbul ofisi açıldı

Dünyanın önde gelen bilimsel yayımcılık kuruluşlarından Springer'in İstanbul ofisi Maslak Beybi Giz Plaza'da faaliyete geçti.

Kapat