Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Temmuz 2011, Perşembe 17:00

Lazer ameliyatları Türkiye’nin sağlık turizmine büyük katkı sağlıyor

Dünyagöz Hastaneler Grubu Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Selin Yıldırım Peker, yaz aylarında lazer göz ameliyatı için gelen yabancı hasta sayısında yüzde 70 oranında artış olduğuna dikkat çekti.

Dünya Göz - Selin Yıldırım Peker - Sağlık TurizmiYurtdışından gelen hastalara yönelik sağlık turizmi paketleriyle hem tedavi hem de 5 yıldızlı otellerde tatil fırsatı sunduklarını belirten Peker,

"Vizelerin kalkması ülkemize sağlık turizmi açısından da katkı sağladı. Batı Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Kafkas coğrafyasından gelen hasta sayılarında önemli artışlar var. Yabancı hastalar en çok lazer amaçlı ameliyatlar için ülkemize geliyorlar"

dedi. Yurtdışından yılda ortalama 30 bin hasta göz tedavisi için Dünyagöz hastanelerine geliyor. Lazerden şaşılığa, göz estetiğinden retina hastalıklarına gözün 19 branşında hizmet alıyorlar.

Peker,

"Sağlık turizminde ülkemizin tercih edilmiş olmasının nedeni eskiden sadece fiyatların ekonomik olmasıydı. Oysa bugün Dünyagöz hastanelerinde uyguladığımız en gelişmiş tedavi yöntemleri, refraktif cerrahi alanındaki uzmanlığımız ve deneyimimiz ile en yüksek hizmet kalitesini sunuyoruz"

dedi.

Peker, sağlık turizmiyle ilgili şu bilgileri verdi;

"Gelişmiş ülkeler de dahil birçok ülkede sağlık harcamaları arttığı için devlet bazı ameliyatların maliyetini üstlenmiyor. Böyle olunca hasta kendi ülkesinde çok fazla para harcayarak olabileceği bir ameliyat yerine sağlık turizminde sağlam alt yapıyı oluşturmuş Türkiye gibi ülkelere yöneliyor. Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak güneydeki 5 yıldızlı otellerle yaptığımız anlaşmalar sayesinde hastalar Antalya’da 5 yıldızlı otel konforundaki hastanemizde ameliyat oluyor sonra da tercih ettiği otelde konaklayarak tatilini yapıyor. Fiyat, hizmet kalitesi, konfor ve doktor deneyimi burada hasta için çok önemli kriter. Türkiye bu kriterlere bakıldığında çok avantajlı durumda ve ciddi hasta çekiyor."

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Eşdeğer ilaçlar orijinal karşılıkları ile aynı görünüme mi sahip olmalı?

NEJM'de geçtiğimiz günlerde yayınlanan çalışmada araştırmacılar eşdeğer ilaçların muadili oldukları orijinal ilaçlar ile aynı renk ve şekle sahip olmasının hastaların...

Kapat