Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Kasım 2012, Cuma 15:56

LASIK’in mucidi Dünyagöz Frankfurt Cerrahi Merkezi’ndeydi

Türkiye’nin Avrupa’daki ilk tam teşekküllü göz merkezi olarak geçtiğimiz yıl Frankfurt’ta hizmete başlayan Dünyagöz Frankfurt Cerrahi Merkezi, Alman göz hekimlerini günümüz lazer tedavilerinde tüm dünyada kullanılan “Lasik” yönteminin ilk uygulayıcısı Prof. Dr. Ioannis Pallikaris ile buluşturdu.

Yaklaşık 100 hekimin katıldığı toplantıda Prof. Dr. Pallikaris, lazer teknolojisindeki son yenilikleri hekimlerle paylaştı. Göz tedavilerinde lazerin artık vazgeçilmez yöntemlerden biri olduğunu söyeyen Prof. Pallikaris, lazer cerrahisi konusunda Dünyagöz Frankfurt Cerrahi Merkezi’nin pek çok ilke imza attığını söyledi. Prof. Dr. Pallikaris,

“Dünyagöz, göz alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, teknolojik anlamda kendini sürekli olarak geliştiriyor, güncel tutuyor, bu seminer de bunun en güzel göstergesidir.”

dedi.

LASIK'in mucidi Prof. Dr. Ioannis Pallikaris Dünyagöz Frankfurt Cerrahi Merkezi'ndeydi

Günde 250 muayene, 50 ameliyat

Frankfurt Schaumainkai’da Mein Nehri kıyısında geçtiğimiz yıl hizmete başlayan Dünyagöz Frankfurt Göz Cerrahi Merkezi, tüm Avrupa’nın gözüne bakma hedefiyle yola çıktı. Günde 250 muayene, 50 ameliyat kapasitesine sahip merkez, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları, Almanlar başta olmak üzere tüm Avrupalılar’a lazer, katarakt, tüm çocuk ve yetişkin göz muayenelerinde hizmet veriyor. Merkezde Alman devlet sigortası kapsamında tüm göz tedavileri yapılıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GE Türkiye’den “Meme Kanserine Hayır”

Firma, Kanyon'da düzenlediği "Meme Kanserine Hayır!" etkinliğinde bilinçlendirme ayının sembolü olan bir pembe kurdele oluşturdu.

Kapat