Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Mayıs 2010, Çarşamba 17:48

II. AkademiKA Ödülleri sahiplerini buldu

 

Sanofi-aventis tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen AkademiKA Ödülleri, Türkiye’de klinik araştırmalar alanında öncü ve yenilikçilikleriyle öne çıkan “En İyi Klinik Araştırma Ekipleri”ni ödüllendirdi. 2005-2009 yılları arasında yürüttükleri klinik araştırmalar ile gerçekleştirdikleri özel uygulamalar çerçevesinde değerlendirilen araştırma ekipleri içinde; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Reşat Özaras ve ekibi 20 bin TL’lik birincilik ödülüne layık görüldü. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Dilek Ural ve ekibi 15.000 TL’lik ikincilik ödülünü kazanırken; Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Prof. Dr. Aytekin Oğuz ve ekibi 10.000, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Tuncay Göksel ve ekibi ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doç Dr. Hakan Özhan ve ekibi 5.000 TL’lik teşvik ödüllerine layık görüldü. 
 
Üniversite, Eğitim Araştırma ve Devlet Hastanelerinden 22 Klinik Araştırma Ekibinin başvurduğu AkademiKA Ödülleri’ni değerlendirmek için bir araya gelen Seçici Kurul’da; Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hanefi Özbek ve Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Klinik İlaç Araştırmaları ve İlaç Güvenliği Daire Başkanı Dr. Ecz. Hilal İlbars, araştırıcı bakış açısını temsilen Prof. Dr. Murat Akova, Türkiye Bilimler Akademisi Üyesi Prof. Dr. Emin Kansu, Klinik Araştırmalar Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamdi Akan, etik kurul bakış açısını temsilen Prof. Dr. İsmail Hakkı Ayhan, ve sanofi-aventis Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan yer aldı.
 
Seçici Kurul, 2005-2009 yılları arasında yürüttükleri klinik araştırmalar ile gerçekleştirdikleri özel uygulamalar çerçevesindeki faaliyetlerine göre 5 Klinik Araştırma ekibini ödüle layık gördü.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Göz Nurunu Koruma Vakfı 26. Yıl Koşusu 7 Mayıs akşamı koşuldu

"Göz Nurunu Koruma Vakfı"nın 26. yıl koşusu, 7 Mayıs Cuma akşamı, Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirildi. Dört yaş üstü Arap atlarının koşusu...

Kapat