Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Kasım 2011, Pazartesi 18:09

“Hekim ve Eczacı Gözüyle Hayatın Kadrajı” Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye ve Atlas dergisinin birlikte düzenlediği “Hekim ve Eczacı Gözüyle Hayatın Kadrajı” fotoğraf yarışması sonuçlandı. Hekimlere ve eczacılara, mesleklerine farklı bir gözle bakma ve fotoğrafın evrensel diliyle kendilerini ifade etme imkânı sunan yarışmada, tıp doktorları ve diş hekimlerinin yer aldığı kategoride Dr. Erdal Kınacı birinci oldu. Yarışmada ikinciliği Dr. Güray Kuzu üçüncülüğü ise Dr. Mehmet Hakan Özsaraç kazandı.

Eczacılar kategorisinde ise Ecz. Memduh Ekinci birinci, Ecz. Sinan Kazaklar ikinci, Ecz. Begüm Uysal üçüncü oldu.

GSK Türkiye Genel Müdürü Yiğit Gürçay,

“Hekim ve Eczacı Gözüyle Hayatın Kadrajı Fotoğraf Yarışması”nın sonuçlanması ardından şunları söyledi: “Hekimlerimiz ve eczacılarımızla insan sağlığı gibi son derece önemli ve hayati bir alanda, yaşam kalitesinin yükselmesi için birlikte çalışıyoruz. Hastalarımıza birlikte hizmet sunduğumuz bu paydaşlarımızla yaşamın farklı boyutlarında, farklı renklerinde buluşmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda, Hayatın Kadrajı yarışması sayesinde hobiler ve sanat faaliyetleri ekseninde onlarla bir araya gelme, ortak bir etkinlik gerçekleştirme şansına sahip olduk. Yarışmamızın gördüğü ilgi ve sağlık profesyonellerinin fotoğrafçılık sanatında böylesine güzel eserlere imza atıyor olmaları bizi çok mutlu etti. Ben burada ödül alan ve almayan tüm katılımcılarımıza teşekkür etmek istiyorum. Amatör bir ruhla yarışmaya ve ülkemizdeki fotoğraf sanatçılığına katkıda bulundular.”

Geçen yıl ilk kez yapılan ve hekimlerin büyük ilgisiyle karşılaşan yarışmanın kapsamı bu yıl diş hekimlerini ve eczacıları da kapsayacak şekilde genişletildi. Yarışmada fotoğraf sanatıyla ilgilenen ve hayatı kendi bakış açılarından objektife yansıtmayı hedefleyen tıp doktorları ve diş hekimlerinin eserleri aynı kategoride değerlendirilirken, eczacıların eserleri ise ayrı bir kategoride değerlendirilerek ödüllendirildi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sağlık profesyonellerinden büyük ilgi gören yarışmada birinciye Nikon D7000+18/105, ikinciye Nikon D5100+18/55, üçüncüye ise Nikon D3100+18/55 makine ödül verildi. Ayrıca mansiyon kazanan 9 katılımcı da birer adet Olympus Tough TG-310 fotoğraf makinesi kazandı.

Yarışmada dereceye giren eserler, başvuruları ayrıntılı bir şekilde inceleyen jüri tarafından belirlendi. Jüri, GSK Türkiye Genel Müdürü Yiğit Gürçay, GSK Türkiye İletişim ve Dış İlişkiler Müdürü Pınar Rüstemoğlu, Atlas Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek, Atlas Yayın Direktörü Murat Köksal, FotoAtlas Editörü Oktay Uludağ ve Atlas Fotoğraf Editörü Sinan Çakmak’dan oluştu.

Sonuçlara ve kazanan eserlere hayatinkadraji.com internet sitesinden ulaşmak mümkün.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin akıl sağlığı sivil toplum kuruluşları ile buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin akıl ve ruh sağlığı sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek Türkiye'de bir...

Kapat