Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Astrazeneca Doğu Avrupa Bilgi Sistemleri Direktörü belli oldu 6 Aralık 2012, Perşembe 10:42

Astrazeneca Doğu Avrupa Bilgi Sistemleri Direktörü belli oldu

Yenilikçi İş Modelleri ve Bilgi Sistemleri’nde lider olmayı hedefleyen AstraZeneca, Yavuz Kuban’ı yönetim ekibine kattı.

Astrazeneca Doğu Avrupa Bilgi Sistemleri Direktörü Yavuz KubanBoğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan M. Yavuz Kuban, Mühendislik yüksek lisansını ABD Louisiana State Üniversitesi’nde, işletme yüksek lisansını da Koç Üniversitesi’nde tamamladı. Siemens‘de Satış Mühendisi ve Karel Elektronik’te Teknoloji Direktörü olarak çalışan Kuban, 1999 yılında ilaç sektörüne geçiş yaparak ABD’de İş Teknolojileri Direktörü, Global İş Teknolojileri Direktörü ve Global Hizmetler Direktörü pozisyonlarında görev yaptı. 22 yıllık teknoloji tecrübesi ile AstraZeneca ailesine katılan Kuban, Kasım 2012 itibarıyla Doğu Avrupa Bölgesi Bilgi Sistemleri Direktörü olarak göreve başladı. Doğu Avrupa Bölgesi’ne bağlı 22 ülkeyi İstanbul’dan yönetecek olan Kuban, aynı zamanda AstraZeneca Türkiye Yönetim Ekibi’nde yer alacak.

Kuban yeni görevi ile ilgili olarak şunları söyledi;

“İlaç sektöründeki büyük dönüşüm döneminde AsraZeneca’nın yenilikçi değişim sürecine katılabilmek büyük bir fırsat. Bilişim ekibi olarak, AstraZeneca’nın sektöre liderlik etmeyi hedeflediği bu süreçte, hem destekçi hem de öncü olmak istiyoruz.”

* Haberin girişinde kullanılan AstraZeneca’nın Londra’daki Merkez Ofisi fotoğrafı firmanın küresel internet sitesinden alınmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Philips, 500. Ambient Experience siparişini aldı
Philips, 500. Ambient Experience siparişini aldı

Ambient Experience uygulaması, Kaliforniya'daki San Joaquin Community Hospital hastanesi hastaları için dinamik ışık, video ve ses ile rahatlatıcı bir ortam...

Kapat