Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Philips, 500. Ambient Experience siparişini aldı 5 Aralık 2012, Çarşamba 16:23

Philips, 500. Ambient Experience siparişini aldı

Philips, Ambient Experience hastane çözümünün 500. siparişini aldığını ve böylece 2006 yılında başlattığı bu hasta odaklı klinik ortam uygulamasının satışında dönüm noktasına ulaştığını açıkladı.

San Joaquin Community Hospital hastanesi (Bakersfield, Kaliforniya, ABD) yeni Kanser Merkezi için Ambient Experience uygulamasını içeren Big Bore Bilgisayarlı tomografi tedavi planlama odası siparişi verdi. Ayrıca, Kanser Merkezi’nin radyasyon tedavisi odalarından ikisinde, batı dünyasında üç kişiden en az birinin hayatının bir döneminde maruz kaldığı kanser hastalığının teşhis ve tedavi süreçlerinde hastaların yaşadığı stresle başa çıkmalarına yardımcı olan rahatlatıcı atmosferler yaratma konseptinden yararlanılacak. San Joaquin Community Hospital hastanesi Kanser Merkezi’nin Ocak 2013’te açılması bekleniyor.

Philips Ambient Experience çözümleri, hastalara sakinleştirici, güven verici ve rahatlatıcı bir ortam yaratıyor.

San Joaquin Community Hospital hastanesi müdürü ve CEO’su Sam Itani,

“Philips’in Ambient Experience konseptini ilk duyduğumda, bunun, Kanser Merkezimizi bölgedeki diğer klinik tesislerden farklı kılacak bir şey olabileceğini hemen fark ettim. Hasta deneyimine gösterilen özenin personelimizin gereksinimlerine gösterilen özenle birleştirilmesi bu durumu çift taraflı kazanç haline getiriyor. Hastalarımızın bakımı konusunda bütünüyle yeni bir standart oluşturmak için sabırsızlanıyorum.”

diyor.

Ambient Experience çözümleri, hastalara sakinleştirici, güven verici ve rahatlatıcı bir ortam yaratmak için dinamik ışık, video ve ses özelliklerinin yenilikçi şekilde kullanımına dayanıyor. Ortam aydınlatmasının tonu ve yoğunluğunun yanı sıra odadaki ses-görüntü içeriğini belirleyen tema seçimi konusunda hastalara kişiselleştirilmiş kontrol olanağı tanınması ile hastaların prosedürlere katılımı teşvik ediliyor. Muayene ve tedavi odalarının özel tasarım stratejilerine göre düzenlemesiyle hastalar karmaşık teknolojik tıbbi cihaz ve prosedürlerden daha az etkileniyor. Uygulamanın faydaları sadece hastalara yönelik değil. Philips Ambient Experience ortamlarının, tıbbi işlemlerin süresini kısaltırken aynı zamanda sağlık çalışanlarının daha verimli ve mutlu çalışmasına yardımcı olduğu da gözlenmiş.

Philips Ambient Experience ortamları, tıbbi işlemlerin süresini kısaltırken aynı zamanda sağlık çalışanlarının daha verimli ve mutlu çalışmasına yardımcı oluyor

Philips Healthcare Müşteri Hizmetleri CEO’su Grug Sebasky, konseptin piyasaya sunulmasından bu yana geçen altı yıl içinde 500 Ambient Experience uygulamasına ulaşılmasının oldukça önemli bir başarı olduğunun altını çiziyor,

“Geçtiğimiz yıl Ambient Experience çözümümüze karşı talebin arttığını gördük ki bu da hasta deneyiminin önemiyle ilgili küresel farkındalığın artmakta olduğunun önemli bir kanıtı. Artan müşteri talebi, hasta dostu rahatlatıcı ortamların sadece hastalar için değil hastaneler için de faydalı olduğu gerçeğini yansıtıyor.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK'nın "Hayatın Kadrajı" fotoğraf yarışması sonuçlandı
GSK’nın “Hayatın Kadrajı” fotoğraf yarışması sonuçlandı

GSK Türkiye ve Atlas dergisinin birlikte düzenlediği Hekim ve Eczacı Gözüyle Hayatın Kadrajı fotoğraf yarışmasında dereceye girenler açıklandı.

Kapat