Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Ekim 2012, Salı 17:58

Alvimedica medikal sektörün TURQUALITY sertifikalı ilk markası oldu

Dış pazarlarda 40’ı aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ve 30 milyon doları aşan ihracat hacmiyle girişimsel kardiyoloji alanında Türkiye’nin başarılı şirketi Alvimedica, TURQUALITY programına kabul edilen ilk medikal marka oldu.

İhracata odaklı şirketleri desteklemeyi görev edinen Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın gözetiminde yürüyen, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olarak tanınan TURQUALITY sertifikasının bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Alvimedica için dış pazarlarda önemli bir manevi destek olduğunun altını çizen Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt konuyla ilgili şunları söyledi:

“TURQUALITY kapsamında yer almak, bize küresel ölçekte kendi teknolojilerimizin başarısının yanında devletimizin gücünü yanımızda hissetmek açısından da önemli bir kurumsal destek sağlamış olacaktır. Dünya standartlarında yaptığımız yatırımlarla küresel bir markaya ulaşmak istedik ve bugüne kadar çıtayı daima yüksek bir noktaya koyduk. Şu anda Alvimedica’nın başarısı ve markamıza olan inancımızın doğruluğunu bir kez daha teyit etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. TURQUALITY akreditasyonu sayesinde artık tüm dünyada daha güçlü ve emin adımlarla yol alabileceğiz. Arjantin’den Çin’e kadar dünyanın tüm önemli medikal pazarlarında TURQUALITY sertifikasını taşıyan ürünlerimizle Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyacağız.”

Alanında bir ilke daha imza atmış olan Alvimedica’nın da katılması ile bugüne kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin ihracatında önemli ağırlıklara sahip TURQUALITY markası 82’ye ulaştı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Binin üzerinde kişi Down sendromlulara destek olmak için bir araya geldi

Down Sendromu Derneği'nin organize ettiği, İstanbul Beyoğlu, İzmir Karşıyaka ve tüm dünyada eşzamanlı gerçekleşen yürüyüşe Türkiye'den binin üzerinde kişi katıldı.

Kapat