Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Şubat 2014, Salı 13:50

Zoetis’in Türkiye ve Mısır bölgesine Türk yönetici

Pfizer’in Hayvan Sağlığı birimiyken bir şirket bölünmesiyle dünyanın ve Türkiye’nin en büyük hayvan sağlığı şirketini oluşturan Zoetis’in yeni yapılanması çerçevesinde Türkiye ve Mısır bölgesinin idaresine Hakan Eras atandı.

Hakan Eras yeni görevinde Türkiye ile Mısır’dan oluşan yeni TREG bölgesine liderlik edecek. İki ülke, tüm gelişen pazarlar arasında sürekli gelir artışı potansiyeliyle dikkat çeken bir konumda bulunuyor. Geçtiğimiz beş yıldır Ortadoğu bölgesini Kahire’den başarıyla yönetmekte olan Hakan Eras, yeni görevi kapsamında Kahire’den Türkiye’ye taşınarak bölgenin yönetimini İstanbul’dan gerçekleştirecek. Hakan Eras, Zoetis’in bölgedeki başarısının sürekliliğinden ve geleceğe yönelik vizyonunun gerçekleştirilmesinden sorumlu olacak.

Hakan Eras yeni görevi hakkında şunları söylüyor: “Ülkemizin de içinde bulunduğu TR-EG bölgesi, yüksek potansiyel taşıyan, gelişime açık bir bölge. Dünya ve Avrupa ortalamaları ile kıyaslandığında ülkemiz hayvan sağlığı pazarı içinde olağanüstü bir büyüme potansiyelini barındırmaktadır. Bugünkü hayvansal üretim düzeylerimizin önümüzdeki süreçteki talebi karşılayabilmesi için ciddi bir üretim artışına ihtiyacımız olacağını görmekteyiz. Yeni görevimde, veteriner hekimlerimizin ve yetiştiricilerimizin ihtiyaçlarına hizmet etmek ve hayvan sağlığı konusunda yaşadığımız zorlukların üstesinden gelmek konusunda Zoetis’in misyonunu sürdürmek için çalışacağım”.

Hakan Eras hakkında

Hakan Eras Zoetis’e 2000 yılında katıldı. Finans, pazarlama ve satış yönetiminde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2008’de Mısır Bölge Direktörü oldu. Hakan Eras ODTÜ’de Çevre Mühendisliği okuduktan sonra MBA yapmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kanser hücrelerini tespit eden gözlük geliştirildi

Kanser hücrelerinin mavi renkte görülmesini sağlayarak sağlıklı hücrelerden ayırt edilmesi imkanı veren gözlük ilk kez denendi. Yüksek teknoloji ürünü gözlüğün ameliyatın ardından ek cerrahi müdahaleye duyulan...

Kapat