Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Türkiye'nin en beğenilen ilaç şirketi: Novartis 5 Eylül 2013, Perşembe 16:22

“Yol arkadaşımsın” projesi MS hastalığına ışık tutuyor

Türkiye MS Derneği, İzmir MS Derneği ve Novartis iş birliği ile hayata geçirilen “Yol Arkadaşımsın” projesinin ikinci etabı “Yol Arkadaşımsın Web Sitesi” İstanbul’da kamuoyuna tanıtıldı. MS’li bireylerin yaşam öykülerinin özel videolarla aktarıldığı web sitesi, hastalık konusunda bilinç yaratmayı hedefliyor.

Türkiye MS Derneği tarafından dünyada ilk olarak Türkiye’de kutlanmaya başlanan Dünya Multipl Skleroz (MS) Haftası çerçevesinde, son yılların en önemli hastalıklarından biri olan MS ile ilgili farkındalık yaratmak ve toplumu hastalık konusunda bilinçlendirmek adına önemli çalışmalar yürüten Türkiye MS Derneği, İzmir MS Derneği ve Novartis, “Yol Arkadaşımsın” projesini hayata geçirdi. Projenin ilk etabı “Bir Yolculuk Kitabı”nın ardından “Yol Arkadaşımsın Web Sitesi” de kamuoyuna tanıtıldı.

Hasta, hasta yakınları ve tüm topluma yönelik video tabanlı bir web sitesi olan “Yol Arkadaşımsın”, MS’li bireylerin hastalıkla mücadele öykülerinden oluşuyor. MS hastalığına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan web sitesinde 36 MS’li birey yaşam ve hastalıkla mücadele öykülerini özel videolar aracılığıyla aktarıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Antiviral ilaçlar kanserli hastaların ömrünü uzatıyor

İsveç'te Karolinska Enstitüsü Araştırma Merkezi kanserle ilgili umut verici sonuçlar elde etti. Antiviral ilaçların, beyin tümörü bulunan hastaların ömrünü uzattığı...

Kapat