Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Şubat 2014, Perşembe 15:58

Yeditepe Üniversitesi özel ilaç üretti

Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan için Yeditepe Üniversitesi tarafından özel ilaç üretildi. Sedef hastası olan ve Almanya’da yaşayan Dalan’ın isteğiyle harekete geçen üniversite uzun süreli bir çalışmanın içine girdi. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde görevli doktorlar tarafından başlatılan çalışmada geçtiğimiz günlerde sonuca ulaşıldı.

Yaraların kapanması için üretilen krem ilk olarak denenmek üzere Bedrettin Dalan’a gönderildi. Sedef hastalığı nedeniyle vücutta oluşan yaraların dışında kanser ve mantar hastalarının vücudunda oluşan yaralar için de geliştirildiği öğrenilen ilacın ismi sır gibi saklanıyor. Vatan’da yer alan habere göre; Dalan dışında birçok hastaya da gönderilen ilacın ilk denemede olumlu etki gösterdiği ifade edildi. Olumlu sonuca gidilirse ilaç için patent başvurusu yapılacak. Ardından da kanser, sedef ve mantar hastalarının yaralarının iyileşmesi için kullanılması amacıyla satışa çıkarılacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
112 acil servis personeline ceza

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Van’ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Yalınca Köyü Çalık Mezrası’nda hayatını kaybeden bir buçuk yaşındaki Muharrem Taş'ın ölümüne...

Kapat