Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Şubat 2014, Pazartesi 16:32

Yanlış ilaç alımını engelleyen ilaç paketleme sistemi

MeadWestvaco Corp. paketleme ve paketleme çözümlerinde Optilock teknolojisine sahip Dosepak Express paketini tanıttı; özelleştirilebilir bir ilaç paketi olan bu ürün, ilaç şirketlerinin hastaların yaşam tarzlarına daha iyi uyum sağlayan ve aynı zamanda düzenleyici gerekliliklere cevap verebilen markaya özgü ilaç alım çözümleri sunmasına olanak sağlıyor. MWV’nin Dosepak ürün ailesi, geçerli düzenleyici gerekliliklere ve üretici tercihine bağlı olarak, küresel üreticilere büyük bir esneklik tanıyarak, paketi çocukların korunmasına yönelik güvenlik kilidi özelliğiyle veya bu özelliği içermeyecek şekilde sağlamalarına izin veriyor.

Optilock teknolojisine sahip Dosepak Express yeni bir ileri düzey kilitleme mekanizmasından faydalanmaktadır ve orijinal Dosepak Express paketinden yüzde 23 oranında daha küçüktür. Bu yeni küçük paket, büyük paketle aynı sayıda ve boyutta hap içeriyor. Paket ilk olarak 12-13 Şubat tarihlerinde Pharmapack Europe etkinliğinde tanıtıldı.

”Hastaların ilaçlarını reçete edildiği gibi kullanmasına yardım eden birçok ilaç alımı çözümü içerisinde, ilaç paketlemesi benzersiz bir önem taşır çünkü hastalar ilaç kullanımında her gün onlarla etkileşim halindedir,” diyen MWV Healthcare Başkanı Bruce Thomas sözlerine şöyle devam ediyor: ”Optilock teknolojili Dosepak Express’in üzerindeki billboard alanı hasta için eğitici mesajlar taşıyor ve diğer ilaç alımı programlarına bağlantılar içeriyor; böylece takip edilme oranının da artması sağlanıyor.”

Optilock Teknolojili Dosepak Express’in geliştirilmesi MWV’nin yetersiz ilaç alımı konusundaki uzun vadeli farkındalığının ve bağlılığının bir parçasıdır. Araştırmalar göstermektedir ki A.B.D ve Avrupa Birliği’ndeki hastaların yarısına yakın bölümü ilaçlarını reçete edildiği gibi almamaktadır. Yanlış ilaç alımı hastalığın kötüleşmesine, ciddi ve önlenebilir sağlık risklerine, hastaneye yatma oranının artmasına ve hatta ölüme sebep olmaktadır. Yanlış ilaç alımının A.B.D’deki yıllık maliyetinin 317 milyar $ ve Avrupa Birliği’nde 125 milyar $ olduğu hesaplanmaktadır.

Optilock teknolojisine sahip Dosepak Express MWV’nin doğru ilaç kullanımı alanında kabul gören çözüm paketinin bir parçasıdır. Paket, doğru ilaç kullanımı alanında profesyonellerin, müşterilerin ve tüketicilerin fikirleriyle üretilmiş olup orijinal Dosepak paketlemenin geliştirilmiş bir halidir. Aynı zamanda bu ürün klinik araştırmalarda ve pazarda çok yüksek oranda kullanılmıştır.

Paket ilaç alımını kolaylaştıran özellikler içermektedir, örneğin ürüne eklenmiş bir takvim hastaların ilaçlarının alımını izleyebilmesine olanak sağlamaktadır. Takvimin bulunduğu çıkıntılı bölüm, ilaçların kullanım süresi boyunca dış kartona yapıştırılır; bu şekilde daha iyi daha iyi ilaç koruması sağlanırken hasta eğitimi ve marka mesajı bakımından günlük fırsatlar yaratılmış olur. Ayrıca dış karton, en düşük düzeyde atık üretecek ve geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımını maksimize edecek şekilde çevre dostu mukavva benzeri paketleme çözümüyle yapılmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yüksek gerilim hattı lösemiyi artırmıyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, elektrik taşıyan yüksek gerilim hattı yakınlarında oturan çocuklarda lösemi riskinde artış görülmediğini ortaya koydu. 1962-2008 yılları...

Kapat