Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Mart 2009, Salı 20:48

Wall’dan TOFD’ye destek

Özürlülerin sosyal yaşama tam ve etkin katılımı amacıyla birçok proje gerçekleştiren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) birincil hedeflerinden biri de yeni oluşabilecek kalıcı sakatlıkların önlenmesi ve toplumun bu alanda bilgilenmesini sağlamak. Buradan hareketle dernek, omurilik felcini asgariye indirgemek amacıyla kaza sonrası omurga hasarlarını önleyici boyunluk üretiyor. Kaza riski bulunan her yerde; araçlarda, iş yerlerinde, inşaat şantiyelerinde, havuzlarda, vb. yerlerde bulundurulacak bir boyunluk, ihtiyaç anında kullanılarak bir kişiyi hayatını tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak sürdürmekten ve hatta ölümden kurtarabiliyor. En önemlisi, boyunluk üretimi daha önce kaza sonucu felç olan omurilik felçlisi üyeler tarafından yapılıyor ve böylece bu kişilerin mesleki, ekonomik ve sosyal rehabilitasyonu sağlanıyor.

Wall Şehir Dizaynı, bu önemli projenin topluma duyurulması için TOFD’ye desteğini esirgemedi ve sosyal sorumluluk anlayışının bir göstergesi olarak 20 adet raket ürününü gönüllü olarak derneğin kullanımına sundu. Her alanda “Şehirler için. İnsanlar için.” mottosuyla hareket eden şirkette sosyal sorumluluk kurum kimliğinin önemli bir parçası. Bu anlamda Wall, toplumu bilinçlendirmek adına yapılan bu tür projelere hassasiyetle destek vermekte ve sağlanılan katkıdan büyük mutluluk duyuyor.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MSD’ye yeni finans kontrolörü

Merck Sharp & Dohme (MSD) İlaçları'nda Planlama Analisti, Planlama Müdürlüğü, Muhasebe Müdürlüğü, Fon Yönetimi Müdürlüğü gibi farklı üst düzey pozisyonlarda...

Kapat