Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Mayıs 2010, Pazartesi 13:49

Vaka tartışmanın doğru adresi: DrVaka.com

 

Kendi alanında bir ilk olan DrVaka.com’da kardiyoloji profesörü Hakan Karpuz (Dr. Hakan) ve iç hastalıklar profesörü Kerim Güler (Dr. Kerim) tarafından her ay birer vaka paylaşılıyor. Kullanıcılar, paylaşılan vakalar ile ilgili yorumlar yapabiliyor ve yapılan yorumları takip edebiliyorlar. Ayrıca kendi vakalarını da diğer kullanıcılar ile paylaşma şansı yakalıyorlar. DrVaka.com’da ay sonunda vakalarla ilgili kısa sempozyumlar da yayınlanıyor.
 
DrVaka.com; kardiyolog, dahiliye uzmanı, nefrolog, nörolog, aile hekimi, kısacası kalp ve damar hastalıkları ile ilgilenen ve yoğun çalışma temposu nedeniyle bir araya gelemeyen tüm doktorları bir araya getiriyor. Türkiye’nin internet üzerindeki ilk vaka tartışma platformu olan ve doktorların kardiyovasküler vakaları internet üzerinden tartışmalarını sağlayarak iletişime farklı bir boyut getiren DrVaka.com, 1 Mart 2010 tarihi itibariyle yayına başladıktan sonra kısa sürede 1000’in üzerinde üye sayısına ulaştı.
 
Vaka paylaşmanın dışında hekimler için ilgi çekici uygulamalar da yapılıyor
Kalp ve damar hastalıkları ile ilgilenen tüm hekimlere açık olan sitede, kardiyovasküler vakaların tartışılması temel nokta olsa da buna ek olarak farklı uygulamalar da yer alıyor. Ödüllü bilgi yarışması bunlardan biri. Yarışmada kullanıcılara çeşitli sorular soruluyor ve en fazla sayıda soruyu en kısa sürede yanıtlayan kişi bilimsel yayın aboneliği kazanıyor.
 
DrVaka.com’un avantajları neler?
      Zamandan tasarruf: DrVaka.com, yoğun çalışma temposu nedeniyle bir araya gelemeyen hekimleri ortak bir platformda buluşturarak, bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlıyor.
      Zamanı esnek kullanma fırsatı: DrVaka.com ile hekimler, sitede yer alan bilimsel aktiviteleri günün istedikleri saatinde takip edebiliyorlar.
      Normal bir vaka tartışma ortamında olan tüm bilimsel olanaklara sahip:
       Vakaları izleme fırsatı,
       Kullanıcılara soru sorma imkanı,
       Platformu takip eden hekimlerle interaktif tartışma ortamı.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Her 10 kişiden birinin gizli şekeri var

Metabolik Sendrom Derneği'nin bu yıl yedincisini düzenlediği Metabolik Sendrom Sempozyumu Antalya Belek'te yapıldı.

Kapat