Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Nisan 2009, Çarşamba 14:07

Ünlü onkoloji araştırmacısı Merck & Co. ailesine katıldı

Dünyaca ünlü onkoloji araştırmacısı Dr. Gary Gilliland Merck Araştırma Laboratuarları Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Onkoloji Bölümü Başkanı olarak Merck ailesine katıldı.

Yeni görevinde Merck’inonkolojik araştırma stratejisinin uygulanmasını yönlendirecek olan Dr. Gilliland aynı zamandaMerck Araştırma Yönetimi Komitesi’nin üyeliğine getirilecek ve Onkolojik araştırma bölümünün Merck’inKüresel İnsan Sağlığı teşkilatı ile uyumlu hale getirilmesinden sorumlu olacak.
 
Amerika Klinik Araştırmalar Derneği’nin ve Amerika Tıp Doktorları Derneği’nin üyesi olan Dr. Gillilan ayrıca Howard Hughes Tıp Enstitüsü’nde araştırmacı, Dana-Farber/Harvard Kanser Merkezi’nde Lösemi Programı Direktörü ve Harvard Kök Hücre Enstitüsünde Kanser Kök Hücresi Programı direktörü sıfatıyla görev yapıyor.
 
Löseminin yanı sıra insan kanını ve kemik iliğini etkileyen diğer kanser türlerinin genetik temelini tespit eden önemli buluşlara imza atan Dr. Gilliland yaptığı çalışmalarla, Amerika Hematoloji Derneği’nin ‘William Dameshek’, MD Anderson Kanser Merkezi’nin ‘Emil J. Freireich’ ve Amerika Klinik Araştırmalar Derneği’nin ‘Stanley J. Korsmeyer’ Ödülleri de dahil olmak üzere sayısız ödül aldı.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı gözler için net çözüm

Bausch & Lomb yeni solüsyon şişesini ilginç bir internet kampanyasıyla sunuyor.

Kapat