Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Mayıs 2012, Pazartesi 15:01

Üniversite öğrencilerinin gözü Pfizer Türkiye’de

İlaç sektörünün öncü firması Pfizer insan kaynakları alanındaki liderliğini son dönemde üst üste aldığı ödüllerle pekiştirdi. Bloomberg Businessweek tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen En Gözde Şirketler araştırmasında Pfizer Türkiye, öğrenciler tarafından “İlaç Sektörünün En Gözde Şirketi” seçilerek, kariyer planlama sürecindeki üniversite öğrencilerin gözünde önde gelen işverenler arasında olduğunu bir kez daha teyit etti.

Geçen yıl 11. sırada yer alan Pfizer Türkiye, bu yıl 9. sıradan ilk ona girerek ilk 10 şirket arasında yer alan tek ilaç firması oldu. 15 bin 203 üniversite öğrencisinin görüşlerine başvurularak yapılan araştırmada üniversitelilere en çok çalışmak istedikleri hayallerinin şirketi soruldu. Realta Danışmanlık ile Bloomberg Businessweek işbirliği sonucu bu yıl dördüncüsü yapılan araştırma üniversitelerde etkin çalışan “okul şirketlerin” yeni neslin gözünde yerini sağlamlaştırdığını ortaya koydu. Araştırmada Y Kuşağının şirketlerden beklentileri arasında “nitelikli yönetici, sosyal sorumluluk projeleri, terfi imkanı, girişimciliğin desteklenmesi, çevre politikalarının önemsenmesi, nitelikli iş arkadaşları, etik değerler, dolgun ücret ve yeteneklerini kullanabilmek” gibi kriterler öne çıktı.

Pfizer Türkiye'nin Doğu Avrupa, Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Hande EskinaziPfizer Türkiye’nin Doğu Avrupa, Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Hande Eskinazi konuyla ilgili duygularını şöyle ifade etti:

“Pfizer Türkiye’de amacımız, önde gelen işveren olma vizyonumuz doğrultusunda, sunduğumuz imkânlar ve yarattığımız olumlu imaj ile en iyi ve nitelikli kişileri bünyemize çekmek. Bu nedenle Pfizer Türkiye olarak insan kaynakları çalışmalarımızın ülkemizin geleceği olan üniversite gençliği tarafından takdir görüyor olmasından dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Pfizer yöneticileri-öğrenci buluşmaları, kariyer günleri katılımları, ders programlarında okutulan Pfizer vaka çalışmaları, şirketimize öğrenci ziyaretleri gibi yaptığımız pek çok aktivitenin sayesinde gençlere ulaşabiliyoruz. Öncelikle şirketimizi En Gözde İlaç Şirketi seçen ülkemizin dört bir yanındaki gençlere, özverili ve odaklı çalışmaları sonucunda bu başarılı uygulamaları ortaya çıkaran İnsan Kaynakları Departmanımızdaki arkadaşlarımıza ve bu girişimleri destekleyen, benimseyen, yaşatan tüm Pfizer Türkiye çalışanlarına teşekkür ediyoruz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kürekler, multipl skleroz (MS) ve fenilketonüri’ye (PKU) karşı çekildi

Dragon Festivali'ne katılan Merck Serono çalışanları, MS konusunda farkındalığı artırmayı hedeflediler.

Kapat