Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Mayıs 2011, Perşembe 13:37

Universal Hastaneler Grubu’na 140 milyon dolarlık öz sermaye yatırımı

Bölgenin en büyük özel fon yöneticilerinden ADM Capital, Hollanda’nın en önde gelen emeklilik fonu yöneticilerinden PGGM ve Dünya Bankası kuruluşu IFC, Universal Hastaneler Grubu’na toplam 140 milyon dolarlık öz sermaye yatırımı gerçekleştirdiler.

Yatırım, Universal Hastaneler Grubu’nun, küçük şehirler ve ilçeler de dahil olmak üzere ülke çapında yürüttüğü operasyonlarının geliştirilmesine ve yeterince sağlık hizmeti ulaşamayan bölgelere de yüksek kalitede sağlık hizmetleri ulaştırılmasına katkıda bulunacak.

Bu yıl içinde faaliyete geçmek üzere olan yeni hastaneler ile birlikte Marmara Bölgesine ek olarak Orta Anadolu, Ege, Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerindeki 12 şehirde bulunan 18 hastanesi ile ülkedeki özel sektör hastane zincirlerinin en büyüğü haline gelmeyi planlayan Universal Hastaneler Grubu’nda, yüzde %26’lık hisse devri ile başlayan kurumsal yapılanmanın ardından yeni yönetim kurulu da belirlendi. 6 kişiden oluşan yeni Yönetim Kurulu’nda Dr. Azmi Ofluoğlu ve Alev Ofluoğlu’nun yanı sıra yatırımcılar tarafından atanan 2’si bağımsız olmak üzere 4 üye daha bulunuyor. Yönetim Kurulu’nda Anthony Stalker, Gülsüm Azeri ve Barış Sivri ile birlikte sağlık işletmeciliğinde uluslararası deneyimlere sahip Curtis Schroeder görev alıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA linagliptin tabletlerini tip 2 diyabet tedavisinde kullanılmak üzere onayladı

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) linagliptin tabletlerini, diyet ve egzersiz ile birlikte kullanılmak üzere, tip 2 diyabetli hastalarda kan...

Kapat