Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Mart 2011, Pazartesi 14:28

Unicef’in “5 Yaşında Anaokuluna” kampanyası Eskişehir’de

UNICEF Türkiye’nin, anaokulu sayısını artırmak üzere başlattığı “5 Yaşında Anaokuluna” projesi kapsamında UNICEF bağışçılarından hayırsever Mualla Edgü’nün Eskişehir Odunpazarı’nda, ablası Lamia Dayanç adına yaptırdığı, iç donanımı Roche İlaç ve Roche Diagnostik tarafından sağlanan Lamia Dayanç Anaokulu düzenlenen törenle açıldı. Törene, hayırsever Mualla Edgü, UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Türkan Şoray, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof.Talat Halman, UNICEF Türkiye Milli komitesi Genel Müdürü Alanor Olalı,Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Genel Müdürü Funda Kocabıyık ve UNICEF Türkiye Temsilcisi Ayman Abulaban katıldı.

 

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Türkan Şoray açılışta yaptığı konuşmada; Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin eğitim olduğunu, UNICEF’in bu konudaki çabalarını takdirle karşıladığını vurgulayarak, “Bu anaokulu, çocuklarımıza umut dolu bir geleceğin ilk basamağını oluşturacak. Türkiye, daha iyi eğitim almış çocuklarla çok daha gelişmiş bir ülke olacak.” dedi.

 

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof.Talat Halman ise, UNICEF’in okul öncesi eğitim çalışmalarına öncelik verdiğini, 57 ilde yapımı devlet tarafından tamamlanmış anaokullarının iç donanımına destek verdiklerini kaydederek, “Okul öncesi eğitimde, gelişmiş ülkelerin maalesef gerisindeyiz. Bir çocuğu, nitelikli bir eğitim hayatına hazırlamak için 0-6 yaş arası dönem çok büyük önem arz ediyor. Çocuklarımızın sağlıklı, üretken ve sorgulayan bireyler olması için, anaokulunu ilk adım olarak görüyoruz. Bu nedenle UNICEF dostu hayırsever Mualla Edgü’ye ve okulun iç donanımını sağlanmasındaki katkıları nedeniyle Roche İlaç ve Roche Diagnostik şirketlerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Roche Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Kamil Işıldak, Roche’un, sosyal sorumluluk çalışmalarını, tüm faaliyetlerinin temeline yerleştirdiğini belirterek, “UNICEF’in çalışmalarına 2006 yılından bu yana bağış yaparak katkıda bulunuyoruz. Bu kapsamda UNICEF’in Türkiye’de çocuk gelişimine yönelik yürüttüğü kampanyalara destek veriyoruz. 2010 yılında katıldığımız global ‘Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi kapsamında çalışanlarımız çocuklar için yürüyerek bağış topladı. Bu fona ek olarak şirketimizin katkılarıyla bu güzel anaokulunun iç donanımını büyük bir keyifle tamamladık. UNICEF ile işbirliğimiz önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecek.” dedi.

 

3-6 yaş arasındaki 120 öğrencinin tam ve yarım gün eğitim gördüğü anaokulunda, modern yemekhane ve oyun odaları yer alıyor. Ayrıca, Roche’un desteğiyle bu yaş grubuna yönelik bir kütüphane oluşturuluyor.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Zentiva Ar-Ge Merkezi tescillendi

Lüleburgaz'daki Zentiva üretim tesisleri Ar-Ge merkezi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından tescillendi. İlaç sektöründen sadece dört firmanın Ar-Ge merkezi belgesi...

Kapat