Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Mayıs 2013, Pazartesi 10:28

Uluslararası miyelom vakfı, uzmanlarla hastaları buluşturuyor

Uluslararası Miyelom Vakfı tarafından İstanbul ve Ankara’da multipl miyelomlu hasta ve yakınlarına yönelik eğitim seminerleri düzenleniyor. Seminerlerde bu konuda dünyaca tanınmış uzmanlar, hastalığın teşhis ve tedavisindeki son gelişmeleri anlatacak ve hasta ile hasta yakınlarının sorularını yanıtlayacaklar. Ücretsiz olan toplantılar eşzamanlı Türkçe’ye tercüme edilecek.

Tanı ve tedavi sürecinde çoğu zaman multiple miyeloma bağlı pek çok rahatsızlıkla da mücadele etmek zorunda kalan hasta ve hasta yakınları, bu seminerler sayesinde tedavilerdeki son uygulamaları ve gelişmeleri uzmanlarından öğrenebilecek.

16 Mayıs Perşembe günü İstanbul’da Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek seminerin konuk konuşmacısı ABD- NewYork’ taki Mt. Sinai Kanser Enstitüsü’nden Dr. Sundar Jagannath. Ayrıca Prof. Dr. Yıldız Aydın, Prof. Dr. Burhan Ferhanoğlu ve Prof. Dr. Mustafa Çetiner tedavi alanındaki gelişmeleri, hasta ve hasta yakınlarının sorularıyla detaylı olarak masaya yatırılacak. Uzmanlar, İstanbul’daki seminere katılmak isteyen tüm hasta ve hasta yakınlarını öğleden sonra 2 ile 4 arasında seminere bekliyor.

17 Mayıs Cuma günü Ankara Crown Plaza’da Prof. Dr. Meral Beksaç ile Dr. Sundar Jagannath’ın katılımıyla öğleden sonra 2 ile 4 saatleri arasında gerçekleştirilecek seminerde hekimler, Ankara ve çevre illerdeki hasta ve hasta yakınlarının sorularını yanıtlayacak.

1990 yılında kurulan Uluslararası Miyelom Vakfı (International Myeloma Foundation), dünyadaki en eski ve en büyük miyelom yardım derneğidir. IMF, 120 ülkedeki 200.000’den fazla üyesiyle miyelom hastalarına, ailelerine ve tıp camiasına hizmet veriyor. IMF, Araştırma, Eğitim, Destek ve Avukatlık alanlarında geniş bir program yelpazesine sahip.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türk halkı 12,9 milyar liralık ilaç tüketti

Türk halkı 2012 yılında kişi başı 20,62 kutu reçeteli ilaç tüketti, bu ilaçlar için kişi başı 106 dolar harcama yapıldı. Kişi...

Kapat