Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Eylül 2011, Salı 20:41

“Türkiye’nin Sağlık Televizyonu HTV” 2 Ekim’de izleyicisi ile buluşuyor

Her kesimden insanı, sağlığın her alanında bilinçlendirmeyi amaçlayan Türkiye’nin sağlık kanalı HTV, 2 Ekim Pazar günü izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. HTV, geniş kitleleri ilgilendiren sağlık konusunda bilgilendirici yayınların yanı sıra başta doktorlar olmak üzere sağlık sektörü profesyonellerine yönelik programlar da yayınlayacak.

HTV, bugüne kadar birçok TV kanalı kuran, TRT ve BBC de dahil olmak üzere yerli ve yabancı pek çok yayın kuruluşunda görev yapan Nuri M. Çolakoğlu önderliğinde bir ekip tarafından yayına hazırlanıyor.

Türkiye’de ve Dünya’da sağlık hizmetlerindeki yenilikleri düzenli olarak izleyip, uluslararası kabul görmüş standartları, yöntem ve uygulamaları izleyicisine aktarmayı hedefleyen HTV, toplumda sağlık bilincinin oluşturulması ve bu bilincin geliştirilmesinde önemli bir rol üstlenecek. HTV’de sağlık programlarının yanı sıra, sağlık odaklı belgeseller, diziler ve filmler de yer alıyor.

HTV - Nuri M. ÇolakoğluSağlıklı yaşam, aile hekimliği, hamilelik, çocuk gelişimi, beslenme, kişisel bakım, ruh sağlığı ve çevre konularını ele alan yayınlar ile çeşitli yaş gruplarına, kadın ve erkek izleyiciye yönelik özel programlar da HTV’de yayınlanacak.

Sağlık konusunda bir referans noktası olmayı amaçlayan HTV’nin yayınları, sağlık mevzuatına hakim, etik kurallara bağlı, tecrübeli bir ekibin çalışmaları ile oluşturuldu. HTV’nin Genel Müdürlük görevini Gültekin Uçkun üstlendi.

HTV Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu, kanalı anlatırken

"Sağlığın her alanında, yediden yetmişe herkese kolay anlaşılan, gündelik dille seslenen, ‘sağlık bilincini’ geliştiren ve bireyleri belirli bir sosyal gelişmişlik düzeyine çıkarmayı hedefleyen bir yayın çizgisi izleyeceğiz. Sağlık sektörüne hizmet veren tüm özel sektör ve kamu kuruluşlarıyla, en başta doktorlarla ve tüm sağlık personeliyle doğrudan ilişki içinde olacağız. Sektörün gelişmesine katkı sağlayacak ve hazırladığımız programlarla sektörün tüm paydaşlarının işbirliğini geliştireceğiz. Doktorlara, tıp öğrencilerine, diş hekimlerine, eczacılara, diyetisyen, hemşire, ebe ile diğer sağlık görevlileri ve sporculara yönelik programlar ana kuşaklarımızı oluşturacak."

dedi.

Merkez ofisi ve yayın stüdyoları Bebek’te bulunan HTV, başta Digiturk ve D-Smart olmak üzere bütün platformlardan izlenebilecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Nazal insülin spreyinin Alzheimer hastalarında hafızayı güçlendirdiği gösterildi

Archives of Neurology'de yayınlanan çalışmanın sonuçlarına göre intranazal insülin spreyi uygulaması Alzheimer hastalarında genel bilişsel düzeyde iyileşme sağlıyor.

Kapat