Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Aralık 2011, Perşembe 16:20

Türkiye’nin ilk PES biberon markası Mamajoo raflarda

Grup Baby, Mamajoo ile Türkiye’nin ilk Bisfenol A içermeyen (%0 BPA) PES biberonu ile bebek beslenme ürünlerini üreterek bir ilke imza attı. Üretiminde bebek sağlığını ön planda tutulan Mamajoo’nun ürün gamında biberon, biberon emziği, biberon kapatma halkaları, eğitici biberon kulpları, anne sütü/mama saklama kapları ve emzikler bulunuyor. ISO 9001 belgeli, en son teknoloji kullanılan üretim tesislerinde Avrupa Birliği Standartları ile Sağlık Bakanlığı düzenlemelerine ve gıdaya uygun, en yüksek kalitede BPA içermeyen PES ve PP hammaddeler kullanılarak üretilen ekstra dayanıklı tüm Mamajoo ürünleri artık raflarda yerini aldı.

Mamajoo’nun tanıtım toplantısında konuşan Grup Baby Genel Müdürü Ayla Müstecaplıoğlu,

“Grup Baby olarak, 17 yıldır tüketicilerimizi Avrupa’nın en kaliteli bebek bakım ürünleriyle buluşturmaktayız. Şimdi de tecrübemizi kendi markamıza taşıyoruz. İthalatçıyken kendi üretimimizi yapmaya başladık ve Mamajoo’yu yarattık. Mamajoo, ülkemiz ve sektörümüz için çok önemli çünkü Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın ise üçüncü BPA içermeyen PES Biberon markası. Mamajoo için 10 milyon dolarlık yatırım yaptık ve kendi üretim tesisimizi kurduk”

dedi.

Müstecaplıoğlu sözlerine şöyle devam etti;

“Tesisimizde yıllık 5 milyon adet biberon üreteceğiz. Ülkemizde her yıl 1 milyon 200 bin civarında bebek doğuyor. Bu sayının yaklaşık yüzde 70’i, yani 850 bin civarında bebek de şehir merkezlerinde dünyaya geliyor. Bir bebeğin yaklaşık 2 yıl biberon kullandığı düşünülürse, üretim kapasitemiz Türkiye’nin ihtiyacından fazlasını karşılayacak. Üretim kapasitemizi yeni yatırımlarla artırmayı ve ihracat yapmayı hedefliyoruz.”

Mamajoo Ürün Ailesi

Kalitesi ve sağlıklı oluşuyla dikkat çeken Mamajoo bebek beslenme ürünleri, ergonomik tasarımlarıyla da kullanım kolaylığı sağlıyor. Mamajoo ürün ailesi en seçkin bebe mağazaları, zincir mağazalar, eczaneler ve büyük marketlerde bulunabiliyor. Mamajoo’da biberonlar 15 TL – 28 TL arasında, emzikler; 12 TL’ye, anne sütü saklama seti 34 TL’den satışa sunuluyor.

Mamajoo ürün ailesine dair ayrıntılı bilgi ve Grup Baby bayilerini öğrenmek için grupbaby.com.tr ve mamajoo.com.tr adreslerini ziyaret edilebilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bugün 1 Aralık “Dünya AIDS Günü”

1988'den beridir her yıl 1 Aralık "Dünya AIDS Günü" olarak anılıyor ve düzenlenen çeşitli etkinliklerle kamuoyunun AIDS farkındalığının güçlendirilmesine çalışılırken,...

Kapat