Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Ocak 2012, Perşembe 18:03

Türkiye’de Klinik Araştırmalar 2012 Perspektifi toplantısı Şubat’ta, İstanbul’da

SAKDER ve EUCROF ortaklığında düzenlenen “Türkiye’de Klinik Araştırmalar 2012 Perspektifi” toplantısı 15-16 Şubat’ta The Marmara Taksim Hotel’de gerekleştirilecek.

Klinik araştırmalar açısından tüm paydaşları bir araya getirecek toplantının programında, hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan önemli konuşmacılar ve panelistler yer alıyor. İki gün boyunca devam edecek toplantının ilk gününde klinik araştırmalar açısından Türkiye ve Avrupa Birliği’ndeki mevcut durumun ve Türkiye’deki fırsatların ele alınması planlanıyor. Yine, Türkiye’deki onay süreçleri de ilk gün ele alınacak konular arasında yer alıyor. Toplantının ikinci günüde ise yasal güncellemelerin, güvenlik bildirimlerinin ve sponsorlukların ele alınması planlanıyor.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Hanefi özbek’in ve Klinik Araştırmalar Daire Başkanı Dr. Ecz. Hilal İlbars’ın, EUCROF Başkanı Dr. Stefano Marini’nin, SAKDER Başkanı Dr. Murat Hayran’ın yanı sıra birçok akademisyenin de konuşmacı ya da panelist olarak yer alacağı toplantı programında; sektörel örgütler AİFD ve İEİS’ten de katılımcıların yer alacağı görülüyor.

Toplantı hakkında detaylı bilgiye SAKDER resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türk Böbrek Vakfı tuza savaş açtı

Türk Böbrek Vakfı, günlük tüketim miktarının üzerine çıkıldığında yaşamsal risk taşıyan hastalıkları tetiklemesi nedeniyle, tuz tüketimiyle ilgili yeni önerilerde bulundu.

Kapat