Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Haziran 2013, Salı 17:33

Türkiye, dünya sağlığına ev sahipliği yapıyor

Sağlık Bakanlığı; dünya genelinden 20 ülkeden sağlık bakanları, bakan yardımcıları, DSÖ ve OECD yöneticileri, politika belirleyicileri, uluslararası kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılacağı “Genel Sağlık Kapsamı Bakanlar Konferansı”na ev sahipliği yapacak.

27-28 Haziran tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek konferansta, Türkiye’nin sağlık sisteminde son 10 yılda yapılan reform ve elde edilen başarılar dünya ülkelerine anlatılacak. Bunun yanında; “Mali Kriz Dönemlerinde Evrensel Sağlık Kapsamının Sürdürülebilirliğinin Sağlanması”, “Orta ve Düşük Gelirli Ülkelerde Evrensel Sağlık Kapsamının Artırılması”, “Evrensel Sağlık Kapsamında Acil ve Afet Yönetimi” ile “Küresel Sağlıkta Yönetişim Zorlukları ve İnovasyon” konuları ele alınacak.

Başarılar, The Lancet’te makale oldu.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun açılışını yapacağı programının ilk günkü oturumda, uluslararası akreditasyona sahip akademik dergi The Lancet’te “Türkiye’de Genel Sağlık Kapsamı: Hakkaniyetin Artırılması” başlığıyla yayınlanan makale de ayrı bir oturumunda tartışılacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
DUS ve TUS’a ek yerleştirme

DUS ve TUS'ta ek yerleştirme için tercih başvuruları yarın başlayacak. Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi...

Kapat