Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Temmuz 2009, Çarşamba 17:19

Tüm Johnson&Johnson çalışanlarına özel bilgilendirme toplantısı

Janssen Cilag’ın sposorluğunda ve Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın liderliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı, Johnson&Johnson çalışanlarına DEHB konusunda bilgi aktarmak ve sağlık okur-yazarlığı konusunda bilinç seviyesini yükseltmek amacıyla düzenlendi.
 
Prof. Dr. Yazgan konuşmasına; sağlık firmalarının kendi geliştirdikleri tedavi yöntemleriyle ilgili en başta çalışanlarının bilgilenmelerinin önemine değindi ve organizasyonun, sağlık okur-yazarlığı bilincinin oluşması konusunda önemli bir adım olduğuna dikkat çekti.
 
“Hedefimiz sağlık okur-yazarlığını artırmaktır”
 DEHB ile ilgili olarak Prof. Dr. Yazgan, doktor kontrolünde doğru tedaviye ulaşmanın mümkün olduğunu anlattı ve rahatsızlık ne olursa olsun kişinin gündelik işlevlerinin engellenecek seviyede olmasının, hastanın hekime gitmesi için gerekli bir sebep olduğunun altını çizdi.
 
Bir tedavinin başarıya ulaşmasında hekim-hasta işbirliğinin de önemini vurgulayan Prof. Dr. Yazgan, “Doktor, hayatta probleme neden olan asıl sorunu bulup ortaya çıkararak hastayı doğru tedaviye yönlendirmekle yükümlüdür. Hasta/hasta yakını ise hastanın sorununu doğru gözlemleyerek doktora etkin bir şekilde aktarabilmelidir” diye konuştu. Rahatsızlığın etkin tarifinin eğitim ve sağlık bilinci ile mümkün olacağını belirten Prof. Dr. Yazgan, “İşte biz de bu tip bilgilendirme toplantıları ile sadece Johnson&Johnson içerisinde değil, tüm toplumda sağlık okur-yazarlığı oranını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hipertansiyon TIR’ı bu yıl 31 bin kişiye ulaştı

Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği'nin, Sağlık Bakanlığı'nın onayı ve desteğiyle düzenlediği "Türkiye'nin Tansiyonunu Ölçüyoruz" kampanyasının ikincisi kapsamında, İstanbul, Ankara...

Kapat