Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Ağustos 2011, Cuma 17:13

TTB, Sonbahar Dönemi TUS Klavuzu’ndaki hukuka aykırı hükümleri yargıya taşıdı

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) yönetmeliğinde geçtiğimiz Temmuz ayının başında yapılan değişiklik ile birlikte gündeme gelen puan kesintisinin nasıl uygulanacağı konusundaki belirsizlik ve yabancı öğrencilere ayrılan kontenjanlardaki artış tepki toplamaya devam ediyor.

Bir basın açıklaması ile yeni uygulamadaki belirsizliğin giderilmesini isteyen ve yabancı kontenjanlarındaki artışın hukuka aykırı olduğunu duyuran Türk Tabipleri Birliği bazı üniversitelerdeki yerli-yabancı öğrenci dağılımındaki dengesizliğe dikkat çekti.

TTB ayrıca, Sağlık Bakanlığı, YÖK ve ÖSYM’ye yaptığı başvurulara yanıt verilmediğini; bu konularla ilgili olarak kamuoyuna bir açıklama da yapılmadığını belirterek, olası mağduriyetini önleyebilmek bakımından TUS Sonbahar Klavuzu’nun tepki toplayan hükümlerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’da dava açıldığını duyurdu.

Facebook anketimizi yanıtlayarak görüşünüzü paylaşın:
TUS’da Türkiye Cumhuriyet​i vatandaşla​rı için maaşsız kadro seçeneği sunulması yerli-yaba​ncı öğrenci dengesizli​ğine çözüm olur mu?


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
B’IOTA’nın Kurumsal İletişim Direktörü Atacan Tırnova oldu

Dermokozmetik sektöründe faaliyet gösteren BIOTA Laboratuvarları'nın Kurumsal İletişim Direktörlüğü'ne Atacan Tırnova atandı.

Kapat