Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Mayıs 2012, Perşembe 18:20

TKD, “Avrupa Kalp Yetersizliği Günü”nde çevrimiçi sempozyum düzenliyor

Avrupa Kardiyoloji Derneği’ne üye ülke kardiyoloji derneklerince her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında düzenlenen “Avrupa Kalp Yetersizliği Günü” etkinlikleri çerçevesinde Türk Kardiyoloji Derneği (TKD), Boehringer Ingelheim desteğinde gerçekleşen çevrimiçi kongresi E-Kardiyoloji’de 11 Mayıs’ta canlı yayınlanacak “Kalp Yetersizliğinin Yönetilmesinde Ne Kadar Başarılıyız?” sempozyumunu düzenliyor. TKD’nin duyurusunda, sempozyumda Prof. Dr. Bülent Mutlu ve Doç. Dr. Mehmet Eren’in, kalp yetersizliği konusunda TKD tarafından gerçekleştirilen ulusal araştırmaların sonuçlarına dayanarak, hekimlerin, hastaların ve hasta yakınlarının ilgisini çekecek bilgiler vereceği belirtiliyor.

Avrupa Kalp Yetersizliği Günü, ortalama ömrün uzamasıyla giderek yaşlanan toplumlarda en hızlı büyüyen sağlık sorununa dikkat çekmek ve kalp yetersizliğinin hastalara, hasta yakınlarına ve toplumlara getirdiği ağır yükleri hafifletmek için toplumda duyarlılık yaratmak amacıyla düzenleniyor. TKD, yayımladığı duyuruda, kalp yetersizliği olgularının yarıdan fazlasının 60 yaş altında olduğunu ifade ediyor. Gerçekleştirdiği araştırmalarının sonuçlarına dayanarak Türkiye’de şu anda 2 milyona yaklaşan kalp yetersizlikli hasta bulunduğunu belirten TKD, bu sayının 10 yıl içinde 5 milyonu aşabileceğini öngörüyor.

11 Mayıs 2012 Cuma günü, saat 12.00’de başlayacak çevrimiçi sempozyuma ekardiyoloji.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Prof. Dr. Catapano: hastanın fayda gördüğü ilacı almayı durdurması büyük bir hatadır

Avrupa'nın ilk dislipidemi kılavuzunun başyazarı olan Prof. Dr. Alberico Catapano, ülkemiz gündeminde son dönemde yer alan kolesterol hakkındaki tartışmalarla ilgili...

Kapat