Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Şubat 2012, Salı 20:03

TKD açıklıyor: “Aşk kalbe iyi gelir mi?”

Türk Kardiyoloji Derneği (TKD), Mart ayı sonunda erişime açmayı planladığı “E-Kardiyoloji Kongresi”nin ilk bölümünün; Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Aksoy’un sunduğu “Aşk kalbe iyi gelir mi?” başlıklı konuşmayla, “günün anlam ve önemi nedeniyle” bugünden (14 Şubat 2012) başlayarak izlenebileceğini duyurdu.

Önde gelen konuşmacıların uzmanı oldukları konulardaki etkileşimli sunumları yanında kateter laboratuarlarından canlı yayınların da yer alacağı bu kapsamlı proje, TKD internet sitesinde hâlihazırda izleyicilere açık olan, 19. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’ne ait “Sanal Kongre”nin ve derneğin çevrimiçi eğitim etkinliklerinin yeni bir aşamasını oluşturuyor. TKD, 9 Şubat 2012 Perşembe günü derneğin Girişimsel Kardiyoloji Birliği’nce gerçekleştirilen ilk gerçek-zamanlı çevrimiçi etkileşimli seminerinin (webinar) de bu yöndeki çabalarının bir başka evresi olduğunu dile getiriyor.

TKD tarafından yayımlanan duyuruda;

“Üyelerimiz arasında olduğu gibi toplumumuzda da hızla yaygınlaşıp gelişen yeni teknolojilere yatkınlık eğiliminden, ‘yüksek düzeydeki bilgisayar ve internet okur-yazarlığından’ güç alan ‘bilgiye ışık hızında erişim’ olanaklarının mezuniyet sonrası sürekli tıp eğitimi çalışmalarımıza kattığı yeni bir itici güçtür bu.

Türk Tabibleri Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Kredilendirme Kurulu’nun da kredilendirmeye hazırlandığı; Türk Tabipleri Birliği (TTB) için de büyük ve ileri bir yeni adım oluşturacak, ‘e-kardiyoloji kongremizi’ sizin de beğeneceğinizi; desteğinizi ve geliştirmek için değerli önerilerinizi esirgemeyeceğinizi umuyoruz.”

TKD tarafından yayımlanan videoyu aşağıda bulabilirsiniz. TKD tarafından hazırlanmakta olan e-kongreye ekardiyoloji.com internet adresi üzerinden ulaşmak mümkün.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Prostat kanserinin erken teşhisinde PSA testi hala önemli bir seçenek

Son zamanlarda PSA testleri eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Yeni araştırmalar bu testin gereksiz biyopsi, ameliyat ve radyasyon tedavilerine neden...

Kapat