Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Ocak 2012, Perşembe 13:48

Teva, Mayıs’ta yeni CEO’su ile tanışacak

Dünyanın en büyük eşdeğer ilaç üreticis Teva’nın Mayıs ayında emekliliğe ayrılacak olan mevcut CEO’su Shlomo Yanai yerini, 25 yılı aşkın tecrübeye sahip Dr. Jeremy Levin’e bırakacak.

Teva tarafından yapılan duyuruda 59 yaşında olan ve 5 yıldır CEO pozisyonunda bulunan Shlomo Yanai’nin kariyerinde yeni bir aşamayı başlatmayı planladığı belirtiliyor. Duyuruda Teva Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Phillip Frost’un, Dr. Levin için şu görüşlerine yer veriliyor

“Dr. Levin, farmasötik endüstrideki fırsatları ve zorlukları derinlemesine anlayan olağanüstü yetenekli bir işletme lideri. Dr. Levin Teva’ya, firmanın küresel farmasötik iş hacminin büyümesini teşvik edecek tecrübe zenginliğini ve aktif yeteneklerini getiriyor. Dr. Levin, bir lider ve bir doktor olarak, kendisini tüm dünyadaki hastalara etkin tedavilerin ulaştırılmasına tutkuyla adamış bulunuyor.”

Reuters’in analizinde Dr. Levin’in, 2007 yılından beridir Bristol-Myers Squibb’de stratejiden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı belirtiliyor. Güney Afrika doğumlu olan Dr. Levin, Cambridge’de eğitim görmüş ve daha önce 2003-2007 yılları arasında Novartis’te İş Geliştirme ve Stratejik Ortaklıklar Küresel Lideri olarak görev yapmış.

Analistler Dr. Levin’in yönetiminde Teva’nın ilgisinin markasız eşdeğer ürünlerden uzaklaşarak markalı orijinal ve eşdeğer ürünlere doğru kayacağını tahmin ediyor. Dr. Levin’in yönetimi ile birlikte Teva’nın biyobenzer üretcisi Lonza ve OTC üreticisi Procter&Gamble ile mevcut ortaklıklarının daha ön plana çıkması bekleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Janssen Türkiye’den yurtdışına bir atama daha

Janssen Türkiye'de Farmakovijilans Uzmanı olarak görev alan Sevil Epçeli, Janssen Belçika'ya EMEA Medikal Kalite Uzmanı olarak atandı.

Kapat