Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Temmuz 2014, Perşembe 11:24

Team Alvimedica ikinci Transatlantik eğitiminde

Team Alvimedica, Newport’ta geçirdiği bir ayın ardından, ikinci Transatlantic eğitimini yapmak üzere Newport’tan yola çıktı. Ekip, eğitimin sonunda Volvo Ocean Race (VOR) için son hazırlıklarını yapacağı Southampton’a varacak.

Skipper Charlie Enright ve ekibi, Transatlantik eğitimi için yola çıkmadan önce tanıtım startı törenine katıldı. Yarış meraklılarının da ilgiyle takip ettiği törende Team Alvimedica, Volvo Ocean Race’teki rakiplerinden biri olan Abu Dhabi takımı ile yan yana bulundu. Takım, törenin ardından, yarışın 7.durağı olan ve 5 – 17 Mayıs 2015 tarihlerinde takımların ulaşması beklenen Newport’tan iyi dilekler ve alkışlarla uğurlandı.

“Yelken açma vakti geldi”

Kendisi de Newport’lu olan Team Alvimedica Skipperi Charlie Enright kalkıştan önce, “Arkadaşlarınızı ve ailenizi arkada bırakarak ayrılmak hiç kolay değil ama artık yelken açma vakti geldi” dedi. Newport’ta geçirdikleri bir ay boyunca birçok başarıya imza attıklarını söyleyen Enright, “Şimdi ihtiyacımız, ekip olarak birlikte daha fazla yol almak. İngiltere’ye vardığımızda Round Britain Race’te yarışacağız ve rakiplerimize karşı nerede, hangi noktada olduğumuzu göreceğiz. Yarışa 3 ayın kaldığı şu günlerde artık her gün çok önemli.” dedi.

Ekibin, Newport’taki son antrenmanını 25 knot şiddetinde Güneybatı rüzgarlarıyla Pazartesi günü yaptığını belirten Enright, “Güçlü rüzgarlar eşliğinde, ekibimize güven aşılayan uzun bir antrenman yaptık. Bu bizler için Transatlantik öncesi iyi bir deneme oldu” dedi.

Yelkenin efsane ismi Ken Read takım ile deneyimlerini paylaştı

Team Alvimedica’nın Newport’un güçlü rüzgarları eşliğinde yaptığı son antrenmanlara yelkenin efsane isimlerinden, eski Volvo Ocean Race skipper’larından Ken Read de mentor olarak katıldı. Deneyim ve öngörülerini ekip ile paylaşan ve teknede karşılaştığı tablodan memnuniyetini dile getiren Read, “Takımın tüm parçaları biraraya getirdiğini görmek heyecan verici. Şimdi sıra önemli detaylara odaklanmada… Transatlantik, bu açıdan ekip için harika bir fırsat olacak” dedi.

Read, Team Alvimedica Skipper’ı Charlie Enright ile ilk olarak 1998 yılında, Newport Yelken’in Direktörü ve VOR Newport Etap Başkanı olan ağabeyi Brad Read’in düzenlediği bir ödül töreni esnasında karşılaşmıştı. Genç yelkencileri teşvik etmek ve onurlandırmak için verilen ödülü, ilk yılında Enright almıştı.

VOR 2014-15’in yaş ortalamasıyla en genç ekibi!

Dokuz ay boyunca dünyanın çevresinde 38 bin millik deniz yolu kat ederek, zorlu koşullara karşı mücadele edecek ekipte, Enright ve takım kurucusu Mark Towill ile beraber şu isimler yer alıyor: Alberto Bolzan (32, Trieste/İtalya), Nick Dana (28, Newport/ Rhode Island); Ryan Houston (31, Auckland/ Yeni Zelanda); Will Oxley (49, North Queensland/ Avustralya) ve Dave Swete (30, Auckland/ Yeni Zelanda). Teknede yaşanacak mücadele dolu, sıra dışı anları dünya ile paylaşacak olan muhabir (On-Board Reporter) 30 yaşındaki Amory Ross’un yanı sıra  Matt Noble da Transatlantik ayağında takıma eşlik edecek. 29 yaşındaki Amerikalı skipper Charlie liderlik ettiği Team Alvimedica, yaş ortalamasıyla dünyanın en uzun ve zorlu spor etkinliği olan Volvo Ocean Race 2014-2015’te yarışacak en genç ekip olacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
En fazla mobbing sağlık sektöründe

Büyük şirketlerin üst düzey çalışanlarına tazminat vermemek için mobbinge başvurduğu alanların başında sağlık sektörü geliyor. Büyük şirketlerin üst düzey çalışanlarına...

Kapat