Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Temmuz 2014, Salı 14:43

Team Alvimedica Amerika’da

Dünyanın en uzun spor etkinliklerinden biri olan Volvo Ocean Race’e, katılan Team Alvimedica, antrenman ve isim verme töreni için bulunduğu Amerika’da halk tarafından karşılandı.

Team Alvimedica teknesinin isim annesi ise ABD Başkanı Barack Obama tarafından 2009 yılında U.S. Surgeon General (ABD Halk Sağlığı Servisi Başkanı) görevine getirilen, 2013 yılında Amerika’nın en güvenilir 100 kişisi listesinde 22’inci olan Dr. Regina M. Benjamin oldu.

Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, New Port’taki isim verme töreninde Dr. Benjamin’in teknenin isim annesi olmasının kendilerini onurlandırdığını belirtti ve “Alvimedica olarak Volvo Ocean Race’te sağlık ve bilime dikkat çekmek istiyoruz” dedi.
Volvo Ocean Race’te yarışacak olan Team Alvimedica teknesinin isim verme töreni, 28 Haziran’da New Port’ta yapıldı. 2009’da ABD Başkanı Barack Obama tarafından getirildiği U.S. Surgeon General (ABD Halk Sağlığı Servisi Başkanı) görevini 2013 yılına kadar sürdüren, aynı yıl Amerika’nın en güvenilir 22’inci kişisi seçilen Dr. Regina M. Benjamin törenin onur konuğu olarak, teknenin ‘isim anneliğini’ üstlendi. Törene, Alvimedica Yönetim Kurulu Üyeleri Leyla Alaton ve Vedat Alaton ile CEO Cem Bozkurt ve CMO Şehnaz Öğüt Vartanyan da katıldı.

Alvimedica, ekibin kalp atışlarını takip edecek!

Alvimedica için dünyanın en popüler yarışmalarından biri olan Volvo Ocean Race’te bilim ve sağlığa vurgu yapmanın çok önemli olduğunu belirten Alvimedica CEO Cem Bozkurt, “Yakın zamanda ABD’nin en üst düzey sağlık pozisyonlarından birinde bulunan Dr. Benjamin, dünyanın etrafını zorlu bir yarışla dolaşacak olan Team Alvimedica teknesinin isim annesi olarak bizleri onurlandırdı. Sağlıklı yaşam, beslenme ve stres yönetimi alanındaki çalışmalarıyla tanınan Dr. Benjamin’in bu önemli günümüzde bizimle olmasından; ekibimize güvenli, başarılı bir yolculuk dileğinde bulunmasından mutluluk duyduk” dedi.

CEO Bozkurt, “Girişimsel kardiyoloji global pazarının hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak, skipperimiz Charlie Enright ile yarış ekibimizin kardiyovasküler değişimlerini 38 binlik deniz mili boyunca takip edeceğiz ve böylece doğaya, zorlu koşullara meydan okuyan ekibin sağlık durumunu sürekli gözlemleyerek, bu veriler üzerine çalışma imkanı bulacağız. Yarış bu yönüyle de bize, eşi benzeri bulunmayan bir fırsat sunuyor” dedi.

‘Dr. Benjamin bir rol model’

ABD’nin 18’inci Surgeon General’i olan Dr. Benjamin, rüştünü genç yaşta ispatlamış bir bilim kadını. 1995 yılında, Amerikan Tıp Derneği’nin Mütevelli Heyeti’ne “40 yaşın altındaki ilk doktor” olarak seçilen Dr. Benjamin’in, imza attığı bir diğer ilk ise Medikal Birliğin Başkanlığına seçilen ilk Afro Amerikan kadın olması. Alabama’daki küçük bir balıkçı kasabasında Bayou Kliniği’nin kurucusu, CEO’su ve Aile Hekimi olan Dr. Benjamin, Katrina Kasırgası’nın da aralarında bulunduğu birçok yıkıcı afetin ardından kliniği, her seferinde yeniden inşa etti. Ayrıca, Amerika’nın en güvenilir kişilerinin seçildiği Reader’s Digest 2013’te, 22’inci sırada yer aldı.

ABD Halk Sağlığı Servisi’nin bir önceki Tümamirali olan ve Amerika’nın Aile Doktoru olarak anılan Dr. Benjamin, denizcilik dünyasının günümüze uzanan geleneklerinden biri olan isim verme töreninde teknenin ‘isim annesi’ olarak rol alarak ekibe iyi şanslar diledi. Bu rolün Dr. Benjamin ile birebir örtüştüğünü söyleyen Alvimedica CMO’su (Global Pazarlama Koordinatörü) Şehnaz Öğüt Vartanyan, “Alvimedica, girisimsel kardiyoloji pazarında genc, cevik bir global marka ve güvenilir bir partner olarak hızla ilerliyor. Dr.Benjamin’in, markamızın temel özelliklerini de yansıtan önemli bir rol model olarak Team Alvimedica’ya destek olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Team Alvimedica, 9 Haziran 2014 günü Transatlantik geçişini tamamlayarak, ana limanı olan New Port’a vardı. Ekip, skipper Charlie Enright’ın doğup büyüdüğü New Port’ta 7’den 70’e her yaşta kişinin aralarında bulunduğu kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Enright ve takımın diğer sözcüsü Mark Towill, bu karşılama sonrasında da birçok kez halkla biraraya geldi; ilk ve ortaokul öğrencilerini ziyaret etti. New Port Denizcilik Müzesi’nde toplantı yapan ve tüm etkinliklerde yoğun ilgi ve destekle karşılaşan Team Alvimedica, tanıtım turu kapsamında Long Island ve New York’ta da yelken sürdü.

Team Alvimedica, dünyanın en zorlu ve uzun süren spor etkinliği olan Volvo Ocean Race 2014-2015’te yarışacak olan en genç ekip. Takıma, 29 yaşındaki Amerikalı Charlie Enright liderlik ediyor. 2007 yılında Türkiye’de kurulan ve dünya üzerinde 50’den fazla ülkeye satış yapan Alvimedica, geliştirdiği minimal invaziv teknolojilerle girişimsel kardiyoloji alanındaki başarısını kısa sürede ispatlayarak, en hızlı büyüyen medical cihaz şirketlerinden biri oldu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’de bin kişiye bir doktor düşüyor

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD), Türkiye’de ömrün 2000 yılına göre 3.5 yıl uzadığını bildirdi. OECD, sağlık alanında 2000 yılına...

Kapat