Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Kasım 2013, Pazartesi 10:00

“Tam Gün” yasasında doktorlar için yeni düzenleme

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, “Sözleşme çerçevesinde hocalarımız saat 17.00’den sonraki mesailerinde arzu edenler, gerek kendi gerekse dışarıda özel kurumlarda çalışabilecek” dedi.

“Tam gün yasasıyla ilgili birtakım düzenlemeler olmuş, doktorların artık vakıf üniversitelerinde de ameliyatlara girebileceği gibi… Bu detayları bizimle paylaşır mısınız” sorusu üzerine Müezzinoğlu, tasarının komisyondan geçtiğini, henüz genel kurula gelmediğini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“İnşallah önümüzdeki hafta tam gün yasamız genel kurula geçecek ve genel kuruldan sonra artık netleşmiş olacak. Şimdi komisyondan geçen şekliyle bir defa bütün tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesindeki öğretim üyelerimiz tam gün mesailerini, akşam 5’e kadar olan mesailerini kendi kurumlarında yapacaklar. Saat 17.00’den sonra iki alternatifleri olacak. Bunu YÖK ve Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa belirleyeceğimiz kriterler çerçevesinde, saat 17.00’den sonra hocalarımız kendi kurumlarında çalışarak, yani bir muayenehane gibi kendi kurumlarında çalışarak mesai yapabilecekler.”

Bakan Müezzinoğlu, yine YÖK ile Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde o performansı yakalamış öğretim üyelerinin bir kısmının da saat 17.00’den sonra, kurumsal yapıları olan vakıf veya özel hastanelerde görev yapabileceklerini belirterek, “Yine sözleşmelerini karşılıklı iki kurumun yaptığı, yani bir tarafta üniversitemiz, diğer tarafta özel hastane, bir doktorumuz, hocamızla ilgili kurumsal sözleşmeyi yapacak. O sözleşme çerçevesinde hocalarımız saat 17.00’den sonraki mesailerinde arzu edenler, gerek kendi gerekse dışarıda özel kurumlarda çalışabilecekler” diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye'nin en beğenilen ilaç şirketi: Novartis
Novartis KOAH hastalığına dikkat çekiyor

Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) tüm dünyada önemli bir iş gücükaybına neden oluyor....

Kapat