Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Mart 2014, Pazartesi 14:07

Takeda İlaç’a yeni yönetici

Araştırma odaklı küresel bir ilaç firması olan Takeda, DaniloCassani’nin 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Yöneticisi olarak atandığını açıkladı.

Cassani bu görevinde Takeda’nın bu bölgelerdeki hızlı büyüme ve genişlemesini yönetmekle sorumlu olacak; sorumlu olduğu bölgeler ise Ortadoğu Ülkeleri, Doğu Akdeniz Ülkeleri, İran, Irak, Türkiye ve Afrika kıtasını kapsayacak. Cassani’nin görevi devraldığı ve astı olarak çalışacağı GilesPlatford ise Takeda İlaç’ın Gelişen Pazarlar Yöneticiliğine terfi etti.

Cassani, Takeda’ya 2012 yılında Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesi Finansal İşlerden Sorumlu Başkanı olarak katılmış, ardından 2013 yılında Ticari Faaliyetler Yöneticisi olarak görevine devam etmişti. Bu kapsamda Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesindeki ticari girişimlerin yönetilmesinde, bölgenin bu dönemdeki hızlı gelişimi ve şirketin de gelecekteki genişleme stratejisinin belirlenmesinde kilit rol oynadı.

İlaç sektöründeki engin bilgisi ile birçok büyük ve uluslararası şirketin Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinde üst düzey finans ve yönetim pozisyonlarında görevler yapmış olan Cassani, Takeda’ya katılmadan önce 13 yıl Astra Zeneca’da kariyerini başarılı bir şekilde sürdürmüştü.

Cassani’nin İtalya’daki SacroCuore Katolik Üniversitesi’nden Ekonomi üzerine yüksek lisans derecesi bulunmaktadır.

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesi Takeda’nın büyümesine ve gelişen pazarlardaki performansına önemli katkılar sağlamıştır. Takeda’nın şu anda bu bölgelerde 800 kadar çalışanı bulunmaktadır ve bölgelerdeki tıbbi ihtiyaçları karşılamaya olan bağlılığı, Takeda’nın başarılı portföyü ve özellikle gastroenteroloji, kardiyovasküler, diyabet, akciğer hastalıkları ve onkoloji konularındaki inovatif ilaç geliştirme başarısının bir sonucu olarak bu denli hızlı gelişebilmiştir. Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinin 2017’ye kadar Yıllık Büyüme Oranı yüzde 9 olarak hesaplanmıştır (Kaynak: BMI). Takeda’nın Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesindeki girişimleri, 2013 yılında pazar büyüme beklentilerini aşmış ve 2014 yılı için beklentilerin daha da yükselmesini sağlamıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kemoterapi ilaçları el değmeden hazırlanacak

 Trabzon'da Teknokent çatısı altındaki Tekno Girişimcilik Sermaye Desteğiyle kurulan Onkozone Şirketince "Onkolojik İlaç Hazırlama Sistemi" projesi  hazırlandı. Projeyle, kemoterapi gören hastaların tedavilerinde kullanılacak solüsyonların el...

Kapat