Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Aralık 2011, Cuma 14:19

Sözleşmeli Araştırma Kuruluşu Altis, 10 yaşında

Türkiye’nin en köklü sözleşmeli araştırma kuruluşlarından Altis, 10. yılını değerli misafirlerinin katılımıyla gerçekleşen görkemli bir etkinlikle kutladı. Sakıp Sabancı Müzesi’nde yer alan The Seed’de gerçekleşen etkinlikte Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü (İEGM) Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hanefi Özbek, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Kansu ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şenocak konuşmacılar arasındaydı.

10. kuruluş yıl dönümünde sektörün ve firmasının geçmiş 10 yılını değerlendiren Altis CRO Genel Müdürü Dr. Emin Mehmet Yusuf, şirketinin orta ve ileri vadede stratejilerini, hedeflerini ve yeni projelerini anlattı.

Dr. Yusuf, Altis’in 2001 yılından beri ilaç ve biyomedikal endüstriler için Faz I–Faz IV klinik çalışmalar, gözlem çalışmaları, ruhsatlandırma ve klinik araştırma eğitimleri sağlayan bir sözleşmeli araştırma kuruluşu (SAK) olduğuna değinerek, 10. kuruluş yıl dönümünde 8 ilde 30 eğitimli personeli ile Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet verdiğini belirtti. Firmanın, İEGM tarafından klinik araştırmalar kapsamındaki işlerin yürütülmesinde “İyi Klinik Uygulamaları Kılavuzu” ilkelerine göre ilgili mevzuat çerçevesinde faaliyet gösterdiği onaylanan sayılı SAK’lar arasında yerini alarak başarılı bir yılı daha geride bıraktığına dikkat çekti.

Altis 10. Yıl Kutlaması, The Seed - Altis Ekibi

Firmanın 10 yılı aşkın geçmişinde önem teşkil eden çeşitli kilometre taşlarına değinen Dr. Yusuf, 2009 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren tüm sözleşmeli araştırma kuruluşlarını tek çatı altında toplayan Sözleşmeli Araştırma Kuruluşları Derneği’nin (SAKDER) kuruluşunda yer almakla çok büyük bir projeye imza atma onurunu yaşadıklarını söyledi. Ardından, 2010 yılında Prof. Dr. Mustafa Şenocak ile Türkiye’nin ilk veri yönetimi firması olan AlfaBeta’yı kurarak sektörün bu alandaki büyük bir ihtiyacını karşılamaya başladıklarını ifade etti. AlfaBeta’nın veri güvenliği, veri yönetimi ve biyoistatistik servisleri sunduğunu belirterek, ayırt edici özelliğinin özellikle kullanıcı dostu yaklaşımı ve dileyenlere gerek on-the-job gerekse formal veritabanı, biyoistatistik ve protokol hazırlama eğitimleri sunması olduğunu vurguladı.

Bir yandan hizmet kalitesini arttırıp müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Altis, diğer yandan da sağlam ve emin adımlar ile ülke çapında ilerlemeye ve gelişmeye devam ederken, Ankara’da bir ofis açarak Türkiye genelinde şubeleşme çalışmalarının ilk adımını attı. Altis, yurt içinde hedeflediği şubeleşme çalışmalarını yurt dışına da taşıyarak önümüzdeki beş yıl içinde Delhi ve New Jersey de ofis açmayı veya işbirliği yaptığı CRO ofisleri olmasını hedefliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul’da sağlık kurumları depreme karşı güçlendiriliyor

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, kentteki kamu hastanelerini yenileme çalışmalarına devam ederken, ildeki sağlık kuruluşlarının binaları da depreme karşı güçlendiriliyor.

Kapat