Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Eylül 2012, Perşembe 17:19

Signal, “Sürdürülebilir Yaşam Planı”nda 50 milyona yakın kişiye ulaştı

Unilever küresel olarak 2010 yılının sonunda, bir milyardan fazla insanın sağlığını güçlendirmek için harekete geçmesine yardımcı olmak hedefiyle “Sürdürülebilir Yaşam Planı”nı açıkladı. Bu taahhüdün bir parçası olarak 50 milyon insanın ağız bakım alışkanlığını 2020 yılına kadar daha iyi yönde değiştirmek üzere çalışmalarını sürdüren Unilever ve Signal, 12 ülkede yürütülmekte olan, ailelere günde iki kez diş fırçalamanın zor olmadığını hatta eğlenceli olduğunu göstermek ve onları teşvik etmek için Gündüz + Gece Fırçala programını geliştirdi.

Unilever, Signal ile Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI) arasındaki güçlü küresel ortaklığın bir parçası olarak, Türkiye gibi 27 ülkede daha ulusal derneklerle işbirliği içinde ağız sağlığını geliştirme programları yürütüyor. Unilever tarafından yayımlanan duyuruda, dişhekimlerinin günde iki kez fluroidli bir diş macunuyla diş fırçalamayı önerdiği bu programlar sayesinde şimdiye kadar 44 milyonun üzerinde insana ulaşıldığı belirtiliyor. Bu da Unilever ve Signal’in bu taahhüdünü yedi yıl erken gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Signal, 'Sürdürülebilir Yaşam Planı'nda 50 milyona yakın kişiye ulaştı

28 Ağustos-2 Eylül 2012 tarihlerinde Hong Kong’da gerçekleştirilen FDI 100. Kongresinde, FDI Başkanı Orlanda Monteiro da Silva, FDI bayrağını 2013 yılında İstanbul’da düzenlenecek 101. FDI Dünya Dişhekimleri Kongresi için TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel’e teslim etti. 30 Ağustos tarihinde yapılan devir teslim töreninde, Signal, Türk Dişhekimleri Birliği’ni yalnız bırakmadı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis Türkiye Tüketici Sağlığı Genel Müdürlüğü Görevine Nükhet Göfer Atandı

İlaç sektöründe uzun yıllardır görev yapan Nükhet Göfer, Novartis Türkiye Tüketici Sağlığı Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Kapat