Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

SGK'lılara özel "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" 8 Kasım 2012, Perşembe 10:42

SGK’lılara özel “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası”

Almanya, Hollanda ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde uygulanan “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası”, Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde Türkiye’de de uygulanmaya başlandı. Uygulama ile SGK’lılar, Medical Park Hastanelerinde fark ödemeden hizmet alabilecekler.

Bu uygulamanın sağlık ve sigorta sektöründe yeni bir dönemi başlatacağını söyleyen Mapfre Genel Grubu CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Gül,

“Uzun yıllardır üzerinde konuşulan ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’, Medical Park ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde Türkiye’de ilk kez hayata geçti. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız ürün, SGK’lılara büyük avantajlar sağlayacak. ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ yaptıran kişiler, Medical Park’ın tüm hastanelerinde fark ödemeden tedavi olabilecekler.”

dedi.

Özel sağlık sigortası poliçelerinin 3’te biri fiyatına

SGK’lıların özel sağlık sigortalarının yaklaşık 3’te 1 fiyatına “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” poliçelerini satın alabileceklerini ifade eden Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“SGK’lılar, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı çok uygun fiyatlara yaptırabilecekler. Fiyatlar İstanbul dışındaki illerde daha da düşük olacak. Kişiler ayakta ve yatarak tedavi teminatı alabildikleri gibi sadece ‘yatarak’ teminatını da seçebilecekler.”

5 yılda 5 milyon tamamlayıcı sağlık sigortası

Türkiye’de özel sağlık sigortası sahibi kişi sayısının yaklaşık 1 milyon 600 bin olduğunu belirten Gül, sektöre ilişkin şu bilgileri verdi:

“Türkiye’deki özel sağlık sigortası prim büyüklüğü 2 milyon 400 bin lira. Özel sağlık sigortalarında kişi başı ortalama prim ücreti ise yaklaşık 2 bin 400 lira. Özel Sağlık Sigortalı sayısı, toplam nüfusumuzun %2’sidir. Türkiye’de SGK kapsamında yaklaşık 65 milyon kişi bulunuyor. ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ sisteminde ise bu yeni işbirliğimizin hedefi 5 yılda 5 milyon kişiye ulaşmak.”

SGK’lılar Medical Park’ta ücret ödemeden tedavi olacak

“Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” uygulamasına öncülük eden sağlık grubu Medical Park Hastaneler Grubu oldu. Özel sağlık sektöründe “Herkes İçin Sağlık” felsefesiyle 18 yıldır hastalarına hizmet verdiklerini söyleyen Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ise şöyle konuştu:

“Medical Park Hastaneler Grubu olarak hedefimiz her zaman Türkiye’de tüm kişilerin eşit kalitede sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak oldu. Bu alanda bugüne dek pek çok uygulamaya öncülük ettik, ilklere imza attık. SGK’lılara kapılarını açan ilk sağlık gruplarından biriyiz. Yine grup olarak Türkiye sağlık sektöründe devrim yaratacağına inandığımız bir uygulamayı ilk kez hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Mapfre Genel Sigorta ile çalışmalarımız sonunda ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı Türkiye’de ilk kez hastalarla buluşturuyoruz. Buna göre; İstanbul’dan Batman’a Samsun’dan Antalya’ya 13 ilde hizmet veren 16 hastanemiz ve 2 tıp merkezimizde tedavi olan SGK’lı kişilerin, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ile tek kuruş ödemeden tüm hastanelerimizde tedavi olabilecekler. Yani çok uygun fiyatlarla yaptırabilecekleri bir tür özel sağlık sigortası ile fark ödemeden tedavilerini tamamlayıp hastanelerimizden ayrılabilecekler.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim'den yeni reklam kampanyası
Abdi İbrahim’den yeni reklam kampanyası

Abdi İbrahim'in vitamin, mineral, omega-3 ve gıda takviyeleri alanındaki yeni markası YouPlus, Leo Burnett İstanbul'un hazırladığı lansman kampanyasıyla hayata merhaba...

Kapat