Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Mayıs 2013, Cuma 15:16

SGK TV yayın hayatına başladı

Bakan Çelik, “Sosyal güvenlik bilincinin yerleşmesi yaptırımlarla gerçekleşecek konu değil. Bakış açımızda meydana gelecek değişiklikler, sosyal güvenlik bilincinin yerleşmesinde önemli katkı sağlayacak” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK TV’nin yayın hayatına başlaması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, üçlü bir saç ayağına sahip sosyal güvenlik sisteminin tek çatı altında toplandığını belirterek, hastane ve eczanelerin tüm vatandaşlara açıldığını ve bütün eşitsizliklerin ortadan kaldırıldığını söyledi.

SGK TV’nin, haklar ve yükümlülükler konusunda bilgi vereceğini anlatan Çelik, şunları kaydetti:

“SGK TV, sosyal güvenlik bilincine haiz nesillerin yetişmesi konusunda da çok önemli bir görevi ifa edecektir. SGK TV’yi açarak, 443 sosyal güvenlik merkezinden, yani ilçe düzeyinde hizmet sunacağız. SGK TV ile artık vatandaşlarımız, evinden, oturdukları yerden hizmet alma imkanını elde etmiş oluyor. SGK TV, çalışma hayatı ve sosyal güvenlik konularıyla ilgili doğrudan bilgi edinme konusunda önemli bir işlevi yerine getirecektir. Vatandaşlarımızın nabzını tutacak, talep ve sorunlarını kuruma iletecek önemli bir organizasyon, bugün hizmete giriyor. Sosyal güvenlik  bilincinin yerleşmesi, cezai müeyyide ve yaptırımlarla gerçekleşecek bir konu değil. ‘Çok ceza yazdınız, çok yaptırım uyguladınız ve neticede sosyal güvenlik bilincini oluşturdunuz’ gibi bir yaklaşım doğru bir yaklaşım değil. Bakış açımızda meydana gelecek değişiklikler, aslında sosyal güvenlik bilincinin yerleşmesinde, kökleşmesinde çok önemli katkı sağlayacaktır. Bu bilincin oluşmasına SGK TV çok önemli katkı sağlayacaktır. SGK TV’ye internet ve mobil cihazlar üzerinden 7 gün 24 saat, dünyanın her yerinden ulaşma imkanı olacak.”

SGK TV’ye 7 gün 24 saat, dünyanın her yerinden ulaşılabilecek

SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan da SGK TV’nin, web TV, mobil TV ve kurumsal bilgi ekranlarından oluştuğunu dile getirerek “SGK TV’ye internet üzerinden 7 gün 24 saat, zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde ve dünyanın her yerinden ulaşılabilecektir. SGK TV, çalışma ve sosyal güvenlik alanında doğru bilgiye erişim sağlayacak, tematik bir kanal olacak. İnternet üzerinden sgktv.gov.tr adresinden ulaşılacak, başta çocuklar olmak üzere öğrenciler, gençler, çalışanlar, emekliler, ev hanımları ve toplumun diğer tüm kesimlerine yönelik zengin içerikli yayın yapacak. SGK TV’de, kamuoyunda  sosyal güvenlik bilincini geliştirmeye yönelik bilgi, mesaj, haber, duyuru ve programlar yer alacak” diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Her üç kişiden biri yüksek tansiyonlu

Türkiye'de 18 yaşın üstündekilerde hipertansiyon görülme oranı yüzde 31,8 iken, bu rakamın ABD ve Avrupa ülkelerinde yüzde 20 olduğu tespit...

Kapat