Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Şubat 2014, Çarşamba 10:50

Sanofi’ye yeni Diyabet ve Yenilikçi Ürünler İş Birimi Direktörü

Pelin Yunusoğlu, 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle Diyabet ve Yenilikçi Ürünler İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Pelin Yunusoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde MBA yaptı. Yunusoğlu, kariyerine 1999 yılında Ernst&Young’da yönetim danışmanı olarak başladı. SAP yazılım programı, müşteri ilişkileri yönetimi ve e-İş ile ilgili projelerde ağırlıklı olarak çalıştı.

2002 yılında Sanofi Grubu’na katılan Yunusoğlu, Fiyatlandırma ve Finansman ekibinde çeşitli projelerde çalıştı. Pazarlama Hizmetleri Direktörü olarak pazar araştırmaları, ETMS ve satış ekibi eğitimlerinden sorumlu olarak 2004 yılında atanan Pelin Yunusoğlu ayrıca aynı yıl Sanofi ve  Aventis birleşmesinde, Birleşme Koordinatörü olarak görev aldı .

Yunusoğlu, birleşme süreci sonrası 2007 yılının ortasına kadar İş Geliştirme Müdürü sonrasında Satış Ekibi Mükemmelliği Müdürü olarak görev aldı. ETMS, Pazar Araştırmaları, Satış Ekibi Eğitimleri, Genel İş Geliştirme ve Satış Ekibi Performansı ve Lojistik alanlarında da görevine devam etti.

Haziran 2007 yılında Pelin Yunusoğlu; Pazar Araştırmaları, Satış Ekibi Mükemmelliği, Pazarlama Mükemmelliği ve Dijital projelerden sorumlu İş Mükemmelliği Direktörü olarak atandı.

Yunusoğlu, 2011 Şubat ayından beri Diyabet ve Metabolizma İş Birim Direktörü olarak görevine devam etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hayat kurtaracak yeni nesil EKG geliştirildi

Kalp ritmi, tansiyon, vücut ısısı, nefes sıklığı gibi değerleri ölçmek için onlarca kabloya ihtiyaç yok. Yeni geliştirilen bir sistemle EKG’ler günlük...

Kapat