Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Ekim 2013, Perşembe 13:39

Sanofi’nin sosyal sorumluluk faaliyetleri iki global endekste yer aldı

Sanofi’nin Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) faaliyetleri iki global endekse girdi. Son yedi yıldır Dünya Dow Jones Sürdürülebilir Endeksi’ne (DJSI World) dahil edilen Sanofi bu yıl da endekse dahil oldu. Sanofi ayrıca Karbon Saydamlık Liderliği Endeksi’nde (CDLI) bir önceki yıla göre puanı artarak yer aldı.

Sanofi CEO’su Christopher A. Viehbacher, “Bu başarılar tüm çalışanlarımızı ve devam eden sürdürülebilirlik taahhütlerini takdir etmektedir,” dedi. “Kurumsal Sosyal Sorumluluk, kurumsal stratejimizin ve her gün dünya genelinde iş yapış şeklimizin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır”

DJSI World endeksinde dünya genelinde kurumsal sosyal sorumluluk alanında en iyi performans gösteren 2,500 şirketin yaklaşık %10’u yer alıyor. Bu endeks şirketlerin 22 farklı alanda ekonomik, sosyal, toplumsal ve çevresel performansını değerlendirmektedir. Bunlar arasında kurumsal yönetişim, araştırma etiği, tedarikçilerle ilişkiler, sorumlu pazarlama ve ilaçlara erişim de yer almaktadır.

Karbon Saydamlık Liderliği Endeksi FTSE ise Global Özsermaye Endeksini oluşturan 500 firma içinden 60 şirketi ayırmaktadır. Bu endeks, şirketin iklim değişikliği konusunda sunduğu verilerin sağlamlığını tahmin ediyor. Sanofi CDLI’daki sıralamada yükselerek, 2012’de aldığı 93 puana karşı 2013’de 100 üstünden 97 puan almıştır.

Sanofi’nin tüm bu alanlarda üst düzey performans göstermesini sağlayan başarıları web sitesinde yer almaktadır: http://en.sanofi.com/csr/csr.aspx


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MERS-CoV nedeniyle ölenlerin sayısı 51’e yükseldi

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, kronik hastalıkları bulunan iki kişinin daha virüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ölü sayısının 51'e yükseldiği...

Kapat