Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Ocak 2014, Salı 11:05

Sanofi Türkiye’ye yeni Finans ve İş Çözümleri Direktörü

Philippe ALIX, Sanofi Grubu Türkiye’de Finans ve İş Çözümleri Direktörü olarak göreve başladı. Philippe ALIX, Farma operasyonları, Pasteur, Genzyme ve Merial’in finansal yönetiminden sorumlu olacak.

Philippe ALIX, 1997-2000 yılları arasında Essec’ten mezun oldu. Yüksek lisans programını iş ve yönetim alanında tamamladı. Sanofi Grubuna katılmadan önce, kariyerine 1998 yılında Londra’da Societe Generale’de ticaret asistanı olarak başladı. ALIX,  2000 yılında Paris Arthur Andersan’da Dış Denetçi olarak görev almıştır. 2000-2004 yılları arasında Paris Baobaz şirketini kurarak, yönetim ve finans sorumlusu olarak çalıştı. Philippe ALIX, 2005 2007 yılları arasında Paris Sanofi Aventis’te İç Denetçi olarak görev aldı.

Philippe_ALIX1

2008 yılında Sanofi Fransa bünyesine Metobolizma İş Birimi Kardiyo Kontrol Müdürü olarak katıldı. ALIX, 2009 yılında Fransa Paris Sanofi Hastane Operasyonel Bölümü Uzmanlığı ve Kontrol Başkanlığı görevini üstlendi. 2009-2012 yılları arasında Paris Sanofi Grup’ta Başkan Yardımcısı Sekreteri ve Grup CFO yardımcılığı görevine devam etti. Son olarak Sanofi Grubu Meksika’da Global Operasyonlar’da Ülke Finansal Kontrol Direktörü olarak çalıştı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Doktorlar, sanal ortama taşınıyor

Türkiye’nin doktorları; cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar kısacası internet dünyasının kapılarını aralayan her türlü cihazla hastaların evlerine geliyor. Artık evde bakılması...

Kapat