Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Aralık 2013, Çarşamba 10:27

Sanofi, Okulda Diyabet Programı’yla ödül alan ilk şirket oldu

Sanofi Türkiye, Okulda Diyabet Programı ile uluslararası alanda  2013 Peer Awards kapsamında En İyi Etki (Impact) kategorisinde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Projeye ödül kazandıran kriterler arasında Okulda Diyabet Programı’nın hedef kitle üzerinde yarattığı büyük etki ve Türkiye’nin, Sanofi, hükümet ve STK işbirliğiyle ülke çapında çocuklarda diyabetle mücadele yürüten ilk ülke olması yer alıyor.

100 ülkede 110 bin çalışanı ile dünyanın önde gelen sağlık kuruluşları arasında yer alan Sanofi Grubu, dünyada çeyrek milyar insanı etkileyen diyabet hastalığı için tedavi çözümleri geliştiriyor. Tedavi çözümlerinin yanı sıra diyabet alanında sosyal sorumluluk projeleri geliştiren Sanofi Grubu, çocuklarda diyabet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye’deki tek ve en geniş kapsamlı proje olan Okulda Diyabet Programı’nı başlattı.

Sanofi Türkiye, 2010’dan beri yürüttüğü Okulda Diyabet Programı ile uluslararası alanda en prestijli ödüllerden biri olan 2013 Peer Awards kapsamında En İyi Etki (Impact) kategorisinde Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Dünya çapında pek çok şirketin projeleriyle başvurduğu 2013 Peer Awards kapsamında düzenlenen finalistler konferansında Okulda Diyabet Programı’nın başarısı jüriyi çok etkilemiş, üç gün süren oylamalar sonucunda proje 58 oy ile “En İyi Etki” alanında en yüksek oyu almıştır. Bunun anlamı, konferans boyunca oylama yapan jüri, Sanofi Türkiye’yi hedef kitle üzerinde en büyük etkiyi yaratan şirket olarak belirledi. Böylece Sanofi Türkiye, Peer Awards kapsamında Türkiye’den ödül alan ilk şirket oldu. Ayrıca Türkiye’nin, Sanofi, hükümet ve STK işbirliğiyle ülke çapında çocuklarda diyabetle mücadele için kampanya yürüten ilk ülke olması da projenin ödül almasında önemli bir rol oynadı.

Okulda Diyabet Programı başarılarıyla Sanofi Global’e de örnek oldu

Sanofi Grubu, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrin ve Diyabet Derneği ve daha pek çok paydaşın işbirliğiyle yürütülen Okulda Diyabet Programı, veliler ve öğretmenler aracılığıyla çocuklarda diyabet konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Diyabetli çocukların hayat kalitelerini yükseltmek için birçok paydaşın bir araya geldiği Okulda Diyabet Programı, öğretmenlerin de desteğiyle Türkiye’de başarıyla hayata geçirildi. Sanofi Global’e de örnek olan programın, Hindistan, Brezilya gibi ülkelerde de hayata geçirilmesi planlanıyor.

Okulda Diyabet Programı kapsamında 2010’dan bu yana Türkiye çapındaki 60 bin okulun 25 bininde eğitimler gerçekleştirildi, 7 milyondan fazla öğrenci, 585 bin civarında öğretmen ve 580 bine yakın veliye ulaşıldı.

Uluslararası çapta verilen en prestijli ödüllerden biri olan Peer Awards’da ödüle layık görülen proje ve kampanyalar, lordlar komitesinden oluşan bir jürinin oylamalarıyla belirleniyor. Peer Awards geleneksel bir ödül programından farklı olarak ödüllendirmenin yanı sıra oylamaların yapıldığı konferanslar sırasında öne çıkan inovatif fikirleri vitrine çıkararak yarışmaya katılan projeleri destekliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
130 bin doktor kendi diplomasıyla işyeri hekimi olabilecek

Ocak 2014 itibarıyla Türkiye’de ‘tehlikeli’ sınıfa giren yaklaşık 250 bin işletmeye işyeri hekimi mecburiyeti geliyor. İşyeri hekimi olmak için doktorların,...

Kapat