Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Şubat 2014, Pazartesi 14:27

Sanofi, Sürdürülebilirlik performansıyla “Gümüş Sınıf” kategorisinde

Kurumsal Sosyal Sorumluluk performansıyla üst üste yedi kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksinde yer alan Sanofi, bu üstün performansı nedeniyle RobecoSAM Sürdürülebilirlik Yıllığı’nda ‘Gümüş Sınıf’ kategorisinde yer aldı.

Şirketlerin Kurumsal Sosyal Sorumluluk performansını ölçen RobecoSAM, bu yıl yayımlanan 2014 Sürdürülebilirlik Yıllığı’na Sanofi’yi yedinci kez dahil etti. Sürdürülebilirlik alanında ilaç sektörünün en faal şirketlerinden biri olan Sanofi, geçtiğimiz yıllardaki sıralamalara kıyasla performansıyla anlamlı bir ilerleme kaydederek ‘Gümüş Sınıf’ kategorisinde yer aldı.

Sanofi sürdürülebilirlik puanını 83’e yükseltti

RobecoSAM’e göre Sanofi geçen yıla kıyasla 6 puan artış sağlayarak toplam 83 puana ulaştı ve önceki yıllara göre 14 alanda ilerleme kaydetti. Sanofi Grup ayrıca Pazarlama Uygulamaları, Yetenekleri Şirkete Çekme ve Şirkette Tutma, Kurumsal Vatandaşlık ve İlaca Erişimi İyileştirme Stratejisi alanlarında ‘Sınıfının En İyileri’ arasında yer almayı başardı. Bu sıralama, şirketlerin Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri’ne (DJSE) dahil olmasını belirleyen RobecoSAM tarafından gerçekleştirilen yıllık Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi’ne (KSD) dayanıyor. Eylül 2013’te duyurulduğu üzere, Sanofi, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi dünyası’na da dahil oldu.

Sanofi ‘Gümüş Sınıf’ kategorisinde yer alan 65 şirket arasında yerini aldı

Dünyanın 3.000’i aşkın en büyük şirketi her yıl RobecoSAM’ın Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi’ne (KSD) katılmaya davet ediliyor. Her bir sektördeki şirketlerin yalnızca en tepedeki yüzde 15’lik bölümü Sürdürülebilirlik Yıllığı’na dahil ediliyor. Bu ‘Yıllık’ta listelenen 460 şirketten biri olan Sanofi ‘Gümüş Sınıf’ kategorisinde yer alan 65 şirket arasında yer alıyor.

Sanofi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Gilles Lhernould Sanofi’nin ‘Gümüş Sınıf’ kategorisinde ödül almasıyla ilgili olarak şu yorumlarda bulundu: “Sanofi olarak sürdürülebilirliği günlük işlerimizin ve iş modellerimizin ayrılmaz birer parçası olduğunu vurgulayan bu takdiri memnuniyetle karşılıyoruz. Yüzü aşkın ülkede faaliyet gösteren global bir sağlık şirketi olarak, yalnızca fark yaratma yeteneğine sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda fark yaratma sorumluluğunu da taşımaktayız.”

Sıralama için değerlendirilen kriterler arasında bir dizi ekonomik, çevresel ve sosyal faktörler yer alıyor. Ayrıntılı bilgi için interaktif RobecoSAM 2014 Sürdürebilirlik Yıllığı’na bakabilirsiniz. http://yearbook.robecosam.com/


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kanser “raylı sistemle” başka bir yere taşınabilecek

Amerikalı bilim insanları, "raylı sistem" gibi kullanılan nanolifler yoluyla kanser tümörlerinin zehirli tabakalara ya da ameliyat için vücudun daha güvenli...

Kapat