Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Nisan 2014, Çarşamba 14:41

Sanofi kuruluşu Genzyme’a yeni iş birim direktörü

Bir Sanofi kuruluşu olan Genzyme’da 1 Mart 2012 tarihinden beri Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Neslihan Yüce, 1 Şubat 2014 tarihi itibariyle Nadir Görülen Hastalıklar ve Endokrinoloji’den sorumlu İş Birim Direktörü olarak atandı.

Neslihan Yüce, İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Kimya Mühendisliği yüksek lisansını ve ayrıca Uluslararası İşletme programını tamamladı.

Profesyonel kariyerine 1995 yılında Türk Henkel’de başlayan Neslihan Yüce, 1998 yılında Merck Sharp & Dohme’da  Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Novo Nordisk’e Ürün Müdürü olarak geçiş yapan Yüce, 2005 – 2008 yılları arasında Novo Nordisk Headquarter, Danimarka’da Uluslararası Ürün Müdürü olarak çalıştı. 2008 yılında Türkiye’ye dönen Yüce üç yıl süre ile Eli Lilly firmasında Endokrinoloji Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Neslihan Yüce, Genzyme’da Nadir Görülen Hastalıklar ve Endokrinoloji’den Sorumlu İş Birim Direktörü olarak göreve geldi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türk doktorlar başardı

Sağlık Bakanlığı'nca desteklenen proje kapsamında kök hücre nakli yapılan 17 yaşındaki kas hastasının kolunu ve ayak parmaklarını oynatabildiği, solunumunun iyileştiği...

Kapat